Klíčové české firmy se připravují na pandemii

Praha - Firmy, bez jejichž fungování by česká ekonomika zkolabovala, se intenzivně připravují na možnou pandemii prasečí chřipky. Představa stovek, či dokonce tisíců nemocných zaměstnanců nyní nestraší jen lékaře, ale také bankéře, vodohospodáře či energetické firmy, uvádí páteční vydání deníku E15.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Největší české banky musejí v každém případě zajistit základní bankovní služby. Například Komerční banka se připravila na situaci, že jí bude chybět 30–70 procent z necelých devíti tisíc zaměstnanců. „Vyvíjíme maximální úsilí, abychom klientům i v nestandardních situacích poskytli komplexní spektrum služeb. V případě nutnosti omezení některých činností bychom neprodleně informovali,“ uvedla mluvčí Monika Kludská.

S pandemickým plánem seznámí v nejbližších dnech zaměstnance také ČSOB, do té doby o něm banka nechce mluvit. Podle informací deníku E15 vedení modelovalo fungování banky s pouhými 60 procenty zaměstnanců. Jako součást prevence banka také nabídla svým lidem možnost očkování, zatím alespoň proti běžné sezonní chřipce.

Strategické firmy, jako jsou energetická společnost ČEZ, Unipetrol či vodohospodářský a dopravní gigant Veolia, už mají přesně vytypované zaměstnance, které nezbytně potřebují pro zabezpečení chodu firmy. Čekají už jen na objednané vakcíny proti prasečí chřipce. Ty má Česká republika dostat na konci listopadu. V devíti Evropských zemích přitom začalo očkování už začátkem měsíce a Francie spustila už druhou vlnu.

Očkovací látku mají podle pandemického plánu dostat kromě zdravotníků vybraní zaměstnanci devíti strategických odvětví, která jsou nutná pro zachování základních funkcí státu a veřejného života.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi nakupují jako diví. Tržby obchodů narostly o desítky procent

17.12.2017 17:07 Praha - Tržby tuzemských obchodníků o třetím adventním víkendu vzrostly meziročně i proti předchozí…

Čistý zisk bank klesl letos o 700 milionů

17.12.2017 15:09 Praha - Bankám a spořitelnám v Česku za tři čtvrtletí 2017 klesl souhrnný čistý zisk meziročně o…

Byl konec Československa nutný? Co stálo za rozpadem federace

17.12.2017 14:39 Aktualizováno O tom, že zdlouhavé vyjednávání o budoucnosti společného státu nabere jiný směr, bylo jasno hned po…

V Praze čeká na povolení 900 projektů se 40 tisíci byty

17.12.2017 14:38 Praha - V Praze je v současné době v povolovacím procesu "zamrzlých" 900 projektů s přibližně 40…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama