Termín na zaplacení daně z nemovitosti vyprší ve čtvrtek

Praha - Posledním dnem lhůty pro zaplacení daně z nemovitostí na rok 2012, nebo její první splátky, je čtvrtek 31. května. Už od poloviny dubna přitom finanční úřady posílali lidem složenky s aktuální výší daňové povinnosti a případným nedoplatkem daně.

Diskuse: 0

Termín na zaplacení daně z nemovitosti vyprší ve čtvrtek - anotační foto
reklama

Poplatníci, u kterých došlo ke změně výše daně a nová částka jim nebude sdělena platebním výměrem, mohli od 16. dubna zjistit aktuální výši své daňové povinnosti z hromadného předpisného seznamu na kterémkoli finančním úřadě v České republice.

"Poplatníci, u nichž roční daň nepřesáhne částku 5000 korun, mají povinnost daň z nemovitostí uhradit do 31. května tohoto roku. V případě, že roční daň překročí hranici 5000 korun, musí poplatníci nejpozději do stejného termínu uhradit první splátku daně. Pokud se rozhodnou daň uhradit najednou, musí tak učinit do 31. května 2012," informovala mluvčí Generálního finančního ředitelství Jana Kaslová s tím, že tento termín se nevztahuje na poplatníky provozující zemědělskou výrobu a chov ryb.

Poplatníkům, u nichž na zdaňovací období roku 2012 došlo ke změně výše daně oproti předchozímu roku, případně oproti částce vypočtené v daňovém přiznání, sdělil správce daně její novou výši platebním výměrem zasílaným individuálně, nebo hromadným předpisným seznamem. "Tyto seznamy byly zpřístupněny od 16. dubna 2012 na dobu 30 dnů tak, aby do každého z nich bylo poplatníkům umožněno nahlédnout na kterémkoli finančním úřadě," poznamenala Kaslová.

Nejvýhodnějším způsobem úhrady daně podle ní je bezhotovostní převod na účet finančního úřadu, který bude uveden na složence či hromadném předpisném seznamu. "Hotovostní úhradu daně bude možné provést na poště prostřednictvím obdržené složenky, nebo v rámci pokladních hodin na finančním úřadě. Zde se však vzhledem ke kapacitním možnostem pokladen a množství poplatníků mohou tvořit fronty. Předejít jim lze právě úhradou daně bezhotovostním převodem případně hotovostně na poště," radí Kaslová.

Daň je třeba uhradit včas tak, aby byla dne 31. května 2012 připsána na účet finančního úřadu. "V případě bezhotovostní platby či platby složenkou je nutné s tímto faktem počítat a poukázat daň s několikadenním předstihem. Při pozdní úhradě daně více než čtyři dny hrozí úrok z prodlení," varuje Kaslová.

reklama
Klíčová slova: daň nemovitosti

Diskuse

Termín na zaplacení daně z nemovitosti vyprší ve čtvrtek

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Čínská CEFC kupuje podíly v českých firmách. Jsou tu i rizika, varují analytici - anotační foto

Čínská CEFC kupuje podíly v českých firmách. Jsou tu i rizika, varují analytici

05.09.2015 15:58 Aktualizováno Praha - Skupina CEFC dnes v Šanghaji podepsala balík dohod a hodlá investovat v Česku. Ministr průmyslu a...

Čínská CEFC expanduje na český trh: Aerolinky, média a pivovar

05.09.2015 15:48 Aktualizováno Šanghaj - Čínská skupina CEFC podepsala dohodu o strategickém partnerství s českou leteckou společností...

Do Médea Group a vydavatelství Empresa Media vstupuje čínský investor CEFC - anotační foto

Do Médea Group a vydavatelství Empresa Media vstupuje čínský investor CEFC

05.09.2015 14:22 Praha - Jedna z největších soukromých čínských a světových investičních společností CEFC China Energy Company...

Zaorálek zahájil v Íránu podnikatelské fórum. České firmy sondují terén - anotační foto

Zaorálek zahájil v Íránu podnikatelské fórum. České firmy sondují terén

05.09.2015 12:55 Aktualizováno Isfahán - Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes v Isfahánu zahájil podnikatelské fórum. Během...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 22941 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama