Novým předsedou dozorčí rady ČSA je Michal Mejstřík

Praha - Valná hromada Českých aerolinií (ČSA) zvolila na své středeční schůzi za předsedu dozorčí rady aerolinek Michala Mejstříka.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Ten na postu nahradil Miroslava Zámečníka, který se uchází o post ředitele pražské zoologické zahrady. Zámečník již svému nástupci v pozici šéfa dozorčí rady předal rozpracovaný plán restrukturalizace společnosti. "V podstatě se nic nemění," řekl k tomu Mejstřík. "Plán se soustředí na komerční úvěrování aerolinek, podařilo se nám snížit mzdové náklady, plánujeme opatření redukce flotily a nový úsporný letový řád," popsal předseda představenstva ČSA Miroslav Dvořák.

Místopředsedou dozorčí rady ČSA bude podle rozhodnutí valné hromady Tomáš Uvíra. Valná hromada také schválila snížení počtu členů dozorčí rady z 12 na šest a snížení výše jejich odměn. "Předseda dozorčí rady bude odměněn namísto současných 95 tisíci 56-ti tisíci korunami měsíčně," uvedl ministr dopravy Gustáv Slamečka. "Členové představenstva budou odměňováni pouze deseti tisíci korunami měsíčně," doplnil jej Uvíra.

"Situace je stabilizovaná, aerolinky mají dostatek prostředků, aby pokračovaly v činnosti," prohlásil Slamečka. "Dokonce máme rozjednány některé komerční úvěry, to znamená, že nemusíme aerolinky jen zachraňovat, ale můžeme je dále rozvíjet," dodal. "Vláda navíc schválila kapitalizaci společnosti ČSA ve výši 2,5 miliardy korun ze státní společnosti Osinek. To musí potvrdit ještě Evropská unie," řekl Slamečka o další formě podpory aerolinek. Tu vzala valná hromada rovněž na vědomí.

ČSA se letos propadly do hluboké ztráty. Ekonomická situace českého leteckého přepravce vedla vládu k odložení jeho plánované privatizace.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Měli se důchodci za socialismu lépe než dnes? Spočítali jsme to, a čísla…

22.05.2018 22:13 Aktualizováno "Před 89 se nám žilo lépe." "Za socialismu bylo všechno lepší." "Zlaté komunistické časy." V celém…

Alza po výpadku obnovila provoz

22.05.2018 21:21 Praha - Největší český e-shop Alza.cz začal dnes kolem 19:00 opět vydávat objednané zboží…

Prezident Zeman se sejde se zástupci amerických firem

22.05.2018 18:54 Praha - Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek odpoledne na Pražském hradě setká se zástupci…

Ministři vlády přestali jezdit na podnikatelské mise, stěžují si svazy

22.05.2018 18:00 Aktualizováno Praha - Ekonomičtí ministři vlády v demisi přestali jezdit na zahraniční podnikatelské mise. Podle…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama