Novým předsedou dozorčí rady ČSA je Michal Mejstřík

Praha - Valná hromada Českých aerolinií (ČSA) zvolila na své středeční schůzi za předsedu dozorčí rady aerolinek Michala Mejstříka.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Ten na postu nahradil Miroslava Zámečníka, který se uchází o post ředitele pražské zoologické zahrady. Zámečník již svému nástupci v pozici šéfa dozorčí rady předal rozpracovaný plán restrukturalizace společnosti. "V podstatě se nic nemění," řekl k tomu Mejstřík. "Plán se soustředí na komerční úvěrování aerolinek, podařilo se nám snížit mzdové náklady, plánujeme opatření redukce flotily a nový úsporný letový řád," popsal předseda představenstva ČSA Miroslav Dvořák.

Místopředsedou dozorčí rady ČSA bude podle rozhodnutí valné hromady Tomáš Uvíra. Valná hromada také schválila snížení počtu členů dozorčí rady z 12 na šest a snížení výše jejich odměn. "Předseda dozorčí rady bude odměněn namísto současných 95 tisíci 56-ti tisíci korunami měsíčně," uvedl ministr dopravy Gustáv Slamečka. "Členové představenstva budou odměňováni pouze deseti tisíci korunami měsíčně," doplnil jej Uvíra.

"Situace je stabilizovaná, aerolinky mají dostatek prostředků, aby pokračovaly v činnosti," prohlásil Slamečka. "Dokonce máme rozjednány některé komerční úvěry, to znamená, že nemusíme aerolinky jen zachraňovat, ale můžeme je dále rozvíjet," dodal. "Vláda navíc schválila kapitalizaci společnosti ČSA ve výši 2,5 miliardy korun ze státní společnosti Osinek. To musí potvrdit ještě Evropská unie," řekl Slamečka o další formě podpory aerolinek. Tu vzala valná hromada rovněž na vědomí.

ČSA se letos propadly do hluboké ztráty. Ekonomická situace českého leteckého přepravce vedla vládu k odložení jeho plánované privatizace.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nákupní horečka před Vánoci: Co je letos trhákem pod stromeček?

10.12.2017 22:06 Aktualizováno Praha - Druhý adventní víkend znamenal pro obchodníky růst prodejů oproti prvnímu o desítky procent…

Kaprům v Česku odzvonilo? Vánoční tradicí se stávají vinné klobásy

10.12.2017 18:15 Aktualizováno Praha - Přes veškerou snahu se státu nedaří přimět Čechy, aby více jedli ryby. Loňských 5,1 kg na…

Pošta je zahlcená. Počet balíků před Vánoci stoupl o 120 procent

10.12.2017 12:52 Praha - Množství přepravených balíků doručovatelskými firmami se v prosinci proti běžnému období…

Jak by kandidáti na Hrad přistupovali k ČNB? Zde jsou jejich odpovědi

10.12.2017 11:52 Praha - Prezident republiky dle ústavy jmenuje a případně odvolává guvernéra ČNB, viceguvernéry i…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama