Novým předsedou dozorčí rady ČSA je Michal Mejstřík

Praha - Valná hromada Českých aerolinií (ČSA) zvolila na své středeční schůzi za předsedu dozorčí rady aerolinek Michala Mejstříka.

Přidejte svůj názor

Novým předsedou dozorčí rady ČSA je Michal Mejstřík - anotační foto

Ten na postu nahradil Miroslava Zámečníka, který se uchází o post ředitele pražské zoologické zahrady. Zámečník již svému nástupci v pozici šéfa dozorčí rady předal rozpracovaný plán restrukturalizace společnosti. "V podstatě se nic nemění," řekl k tomu Mejstřík. "Plán se soustředí na komerční úvěrování aerolinek, podařilo se nám snížit mzdové náklady, plánujeme opatření redukce flotily a nový úsporný letový řád," popsal předseda představenstva ČSA Miroslav Dvořák.

Místopředsedou dozorčí rady ČSA bude podle rozhodnutí valné hromady Tomáš Uvíra. Valná hromada také schválila snížení počtu členů dozorčí rady z 12 na šest a snížení výše jejich odměn. "Předseda dozorčí rady bude odměněn namísto současných 95 tisíci 56-ti tisíci korunami měsíčně," uvedl ministr dopravy Gustáv Slamečka. "Členové představenstva budou odměňováni pouze deseti tisíci korunami měsíčně," doplnil jej Uvíra.

"Situace je stabilizovaná, aerolinky mají dostatek prostředků, aby pokračovaly v činnosti," prohlásil Slamečka. "Dokonce máme rozjednány některé komerční úvěry, to znamená, že nemusíme aerolinky jen zachraňovat, ale můžeme je dále rozvíjet," dodal. "Vláda navíc schválila kapitalizaci společnosti ČSA ve výši 2,5 miliardy korun ze státní společnosti Osinek. To musí potvrdit ještě Evropská unie," řekl Slamečka o další formě podpory aerolinek. Tu vzala valná hromada rovněž na vědomí.

ČSA se letos propadly do hluboké ztráty. Ekonomická situace českého leteckého přepravce vedla vládu k odložení jeho plánované privatizace.

Témata:
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Novým předsedou dozorčí rady ČSA je Michal Mejstřík

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Konec daňových rájů? Panama se připojí k mezinárodní daňové dohodě - anotační foto

Konec daňových rájů? Panama se připojí k mezinárodní daňové dohodě

25.03.2017 10:24 Brusel - Panama začne od roku 2018 uplatňovat mezinárodní daňovou dohodu podepsanou loni. Agentuře…

Nejvíc rodičů končí rodičovskou mezi 2. a 3. rokem dítěte - anotační foto

Nejvíc rodičů končí rodičovskou mezi 2. a 3. rokem dítěte

24.03.2017 17:38 Praha - Rodiče nejčastěji ukončují rodičovskou mezi druhými a třetími narozeninami dítěte. Udělaly…

Sporný ropovod Keystone XL se postaví, Trumpova administrativa vydala souhlas - anotační foto

Sporný ropovod Keystone XL se postaví, Trumpova administrativa vydala…

24.03.2017 16:33 Aktualizováno Washington - Administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa vydala souhlas s výstavbou sporného…

Německo zavedlo mýtné i pro osobní auta, platit se bude od roku 2019 - anotační foto

Německo zavedlo mýtné i pro osobní auta, platit se bude od roku 2019

24.03.2017 13:36 Aktualizováno Berlín - Řidiči osobních aut budou muset od roku 2019 platit za jízdu na německých dálnicích. O…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama