Novým předsedou dozorčí rady ČSA je Michal Mejstřík

Praha - Valná hromada Českých aerolinií (ČSA) zvolila na své středeční schůzi za předsedu dozorčí rady aerolinek Michala Mejstříka.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Ten na postu nahradil Miroslava Zámečníka, který se uchází o post ředitele pražské zoologické zahrady. Zámečník již svému nástupci v pozici šéfa dozorčí rady předal rozpracovaný plán restrukturalizace společnosti. "V podstatě se nic nemění," řekl k tomu Mejstřík. "Plán se soustředí na komerční úvěrování aerolinek, podařilo se nám snížit mzdové náklady, plánujeme opatření redukce flotily a nový úsporný letový řád," popsal předseda představenstva ČSA Miroslav Dvořák.

Místopředsedou dozorčí rady ČSA bude podle rozhodnutí valné hromady Tomáš Uvíra. Valná hromada také schválila snížení počtu členů dozorčí rady z 12 na šest a snížení výše jejich odměn. "Předseda dozorčí rady bude odměněn namísto současných 95 tisíci 56-ti tisíci korunami měsíčně," uvedl ministr dopravy Gustáv Slamečka. "Členové představenstva budou odměňováni pouze deseti tisíci korunami měsíčně," doplnil jej Uvíra.

"Situace je stabilizovaná, aerolinky mají dostatek prostředků, aby pokračovaly v činnosti," prohlásil Slamečka. "Dokonce máme rozjednány některé komerční úvěry, to znamená, že nemusíme aerolinky jen zachraňovat, ale můžeme je dále rozvíjet," dodal. "Vláda navíc schválila kapitalizaci společnosti ČSA ve výši 2,5 miliardy korun ze státní společnosti Osinek. To musí potvrdit ještě Evropská unie," řekl Slamečka o další formě podpory aerolinek. Tu vzala valná hromada rovněž na vědomí.

ČSA se letos propadly do hluboké ztráty. Ekonomická situace českého leteckého přepravce vedla vládu k odložení jeho plánované privatizace.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

ČR loni vyvezla zbraně za rekordních 18 miliard, letos to má být horší

20.07.2017 16:27 Praha - Export zbraní z Česka dosáhl loni rekordní hodnoty 18,2 miliardy korun, v roce 2015 to bylo…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama