ČSOB blokuje bankovní karty, hrozí s nimi nové podvody

Praha - Společnosti Visa a Eurocard/Mastercard vydaly varování před možným zneužitím platebních karet, některé české banky na tento krok zareagovaly preventivní blokací karet. Informaci ve středu potvrdil Ivo Měšťánek, tiskový mluvčí Československé obchodní banky (ČSOB).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

„Stejně jako ostatní banky jsme dostali alert, tedy takové upozornění na možné zneužití platebních karet,“ prohlásil Měšťánek. Podle něj jsou v ohrožení ze zneužití karty těch klientů, kteří v letních měsících svou kartou platili ve Španělsku. „Preventivně zablokujeme zhruba několik tisíc karet,“ dodal Měšťánek.

Případné zneužití platebních karet se netýká jen klientů ČSOB. Karty začala blokovat i Volksbank. Česká spořitelna o tomto kroku také uvažuje. „Informaci jsme dostali, právě ji analyzujeme a případně přistoupíme i k blokaci,“ řekla Mediafaxu Pavla Langová z tiskového oddělení České spořitelny.

Další bankou, která pravděpodobně přistoupí k blokaci některých karet, bude Raiffeisen bank. „Předpokládám, že se k nějakému podobnému kroku odhodláme,“ řekl Mediafaxu mluvčí banky Tomáš Kofroň.

Blokaci u karet svých klientů zatím nechystá pouze GE Money Bank. „Varování jsme samozřejmě obdrželi, ale v současné chvíli nemáme zaznamenány žádné případy ohrožení,“ prohlásila pro Mediafax Markéta Dvořáčková, tisková mluvčí společnosti. „V tuto chvíli tedy karty blokovat nebudeme, pokud se ovšem ohrožení objeví, hned je zablokujeme,“ uzavřela Dvořáčková.

Podle Langové společnosti jako Visa či Eurocard/Mastercard podobná varování vydávají poměrně často a například Česká spořitelna kvůli nim ročně blokuje několik stovek platebních karet.

Spotřebitelé, kterým banky preventivně karty zablokují, nebudou za blokaci platit. „Od 1. listopadu totiž všechny náklady na blokaci karty hradí banky,“ uzavřela Langová.

Témata: krimi | bankomaty | banky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Globus stáhnul z prodeje chobotničky, obsahovaly jedovaté kadmium

25.05.2018 16:23 Praha - Kvůli zvýšenému limitu toxického kadmia nařídila Státní veterinární zpráva (SVS) stáhnout z…

Koruna vůči euru padá, je nejslabší od konce roku 2017. Zakročí ČNB?

25.05.2018 15:41 Praha/Stockholm - Guvernér České národní banky Jiří Rusnok předpokládá, že koruna v příštích…

Vedení Unipetrolu navrhuje nevyplatit dividendu. Ostuda a blamáž, hromuje…

25.05.2018 15:09 Aktualizováno Praha - Představenstvo petrochemického holdingu Unipetrol navrhuje nevyplatit letos akcionářům…

J&T dostala 11,5 miliardy korun, které jí dlužila CEFC. Mynář svádí…

25.05.2018 14:00 Praha - Skupina J&T dostala od čínské CITIC Group 11,5 miliardy Kč, které jí dlužila čínská CEFC.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama