ČSOB blokuje bankovní karty, hrozí s nimi nové podvody

Praha - Společnosti Visa a Eurocard/Mastercard vydaly varování před možným zneužitím platebních karet, některé české banky na tento krok zareagovaly preventivní blokací karet. Informaci ve středu potvrdil Ivo Měšťánek, tiskový mluvčí Československé obchodní banky (ČSOB).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

„Stejně jako ostatní banky jsme dostali alert, tedy takové upozornění na možné zneužití platebních karet,“ prohlásil Měšťánek. Podle něj jsou v ohrožení ze zneužití karty těch klientů, kteří v letních měsících svou kartou platili ve Španělsku. „Preventivně zablokujeme zhruba několik tisíc karet,“ dodal Měšťánek.

Případné zneužití platebních karet se netýká jen klientů ČSOB. Karty začala blokovat i Volksbank. Česká spořitelna o tomto kroku také uvažuje. „Informaci jsme dostali, právě ji analyzujeme a případně přistoupíme i k blokaci,“ řekla Mediafaxu Pavla Langová z tiskového oddělení České spořitelny.

Další bankou, která pravděpodobně přistoupí k blokaci některých karet, bude Raiffeisen bank. „Předpokládám, že se k nějakému podobnému kroku odhodláme,“ řekl Mediafaxu mluvčí banky Tomáš Kofroň.

Blokaci u karet svých klientů zatím nechystá pouze GE Money Bank. „Varování jsme samozřejmě obdrželi, ale v současné chvíli nemáme zaznamenány žádné případy ohrožení,“ prohlásila pro Mediafax Markéta Dvořáčková, tisková mluvčí společnosti. „V tuto chvíli tedy karty blokovat nebudeme, pokud se ovšem ohrožení objeví, hned je zablokujeme,“ uzavřela Dvořáčková.

Podle Langové společnosti jako Visa či Eurocard/Mastercard podobná varování vydávají poměrně často a například Česká spořitelna kvůli nim ročně blokuje několik stovek platebních karet.

Spotřebitelé, kterým banky preventivně karty zablokují, nebudou za blokaci platit. „Od 1. listopadu totiž všechny náklady na blokaci karty hradí banky,“ uzavřela Langová.

Témata: krimi | bankomaty | banky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

ČNB je spokojena. Inflace v souladu s prognózou, ekonomický otřes se nečeká

11.12.2017 14:13 Praha - Podle dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu vzrostla cenová hladina v…

Česku hrozí žaloba. Německý správce chce zpátky naftu za miliardu korun

11.12.2017 12:54 Praha - Insolvenční správce zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe Mirko Möllen chce od Česka…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama