ČSOB blokuje bankovní karty, hrozí s nimi nové podvody

Praha - Společnosti Visa a Eurocard/Mastercard vydaly varování před možným zneužitím platebních karet, některé české banky na tento krok zareagovaly preventivní blokací karet. Informaci ve středu potvrdil Ivo Měšťánek, tiskový mluvčí Československé obchodní banky (ČSOB).

Přidejte svůj názor

ČSOB blokuje bankovní karty, hrozí s nimi nové podvody - anotační foto

„Stejně jako ostatní banky jsme dostali alert, tedy takové upozornění na možné zneužití platebních karet,“ prohlásil Měšťánek. Podle něj jsou v ohrožení ze zneužití karty těch klientů, kteří v letních měsících svou kartou platili ve Španělsku. „Preventivně zablokujeme zhruba několik tisíc karet,“ dodal Měšťánek.

Případné zneužití platebních karet se netýká jen klientů ČSOB. Karty začala blokovat i Volksbank. Česká spořitelna o tomto kroku také uvažuje. „Informaci jsme dostali, právě ji analyzujeme a případně přistoupíme i k blokaci,“ řekla Mediafaxu Pavla Langová z tiskového oddělení České spořitelny.

Další bankou, která pravděpodobně přistoupí k blokaci některých karet, bude Raiffeisen bank. „Předpokládám, že se k nějakému podobnému kroku odhodláme,“ řekl Mediafaxu mluvčí banky Tomáš Kofroň.

Blokaci u karet svých klientů zatím nechystá pouze GE Money Bank. „Varování jsme samozřejmě obdrželi, ale v současné chvíli nemáme zaznamenány žádné případy ohrožení,“ prohlásila pro Mediafax Markéta Dvořáčková, tisková mluvčí společnosti. „V tuto chvíli tedy karty blokovat nebudeme, pokud se ovšem ohrožení objeví, hned je zablokujeme,“ uzavřela Dvořáčková.

Podle Langové společnosti jako Visa či Eurocard/Mastercard podobná varování vydávají poměrně často a například Česká spořitelna kvůli nim ročně blokuje několik stovek platebních karet.

Spotřebitelé, kterým banky preventivně karty zablokují, nebudou za blokaci platit. „Od 1. listopadu totiž všechny náklady na blokaci karty hradí banky,“ uzavřela Langová.

Témata: krimi | bankomaty | banky
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: ČSOB blokuje bankovní karty, hrozí s nimi nové podvody

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Pokuta 22 milionů za střet zájmů? Platit by měl Agrofert, myslí si asociace - anotační foto

Pokuta 22 milionů za střet zájmů? Platit by měl Agrofert, myslí si asociace

28.03.2017 19:26 Aktualizováno Praha - Podle Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ) by případnou sankci 22 milionů korun kvůli…

Daňové přiznání na poslední chvíli? Pozor, podáním ale povinnosti nekončí - anotační foto

Daňové přiznání na poslední chvíli? Pozor, podáním ale povinnosti nekončí

28.03.2017 14:48 Aktualizováno Praha - Do odevzdání daňového přiznání v řádném termínu zbývá zhruba dvěma milionům podnikatelů pár…

ČT chce šéfovat 12 lidí. Přihlásil se i Dvořák, zájem má také exředitel Primy - anotační foto

ČT chce šéfovat 12 lidí. Přihlásil se i Dvořák, zájem má také exředitel…

28.03.2017 14:17 Praha - Do výběrového řízení na funkci generálního ředitele České televize se přihlásilo 12 zájemců…

Británie je poblázněná jednolibrovkou: You are in a queue - anotační foto

Británie je poblázněná jednolibrovkou: You are in a queue

28.03.2017 13:47 Londýn, Praha - Jste ve frontě. To se vám může ukázat, když se chcete na stránkách britské…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama