Řadám domácností letos stoupnou hypoteční splátky

Praha - Řadám domácností v Česku letos stoupnou hypoteční splátky. Podle pondělních Lidových novin tuto finanční zátěž pocítí asi sedmdesát tisíc klientů českých bank.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Vyšší splátky budou podle listu platit hlavně ti lidé, kteří si hypotéku brali s různou dobou fixace úrokové sazby v letech 2004 až 2007, protože termín změny úrokové sazby připadá právě na letošek. Jak uvádí studie společností Deloitte a Hyposervis o vlivu finanční krize na rezidentní trh, změna se týká asi dvaceti procent celého hypotečního trhu.

Podle Lidových novin se může sazba zvýšit o dva až tři procentní body a díky tomu měsíční splátka naroste až o několik tisíc korun.

Pro ty osoby, které nebudou moci splácet, může být řešením například refinancování hypotéčního úvěru u jiné banky, pokud bude mít lepší podmínky. Mnoho lidí má však hypotéku na sto procent nemovitosti. Pro ty je možná dle LN pouze změna parametrů jejich úvěru, například prodloužení doby splatnosti.

Témata: krize | hypotéky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

ČR loni vyvezla zbraně za rekordních 18 miliard, letos to má být horší

20.07.2017 16:27 Praha - Export zbraní z Česka dosáhl loni rekordní hodnoty 18,2 miliardy korun, v roce 2015 to bylo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama