Ahold Czech Republic pomáhá nezaměstnaným

Praha - Ahold Czech Republic pomáhá speciálním projektem nezaměstnaným v době krize uspět na trhu práce. Uvádí to ve své pondělní zprávě.

Přidejte svůj názor

371

První část tohoto projektu spustil Ahold již v říjnu 2008, když vybral 160 uchazečů o pracovní místa na pražském úřadu práce.

„Cílem celého projektu je především zvýšit šance uchazečů o zaměstnání na trhu práce a aktivně jim pomoci s reálnými problémy při hledání nového pracovního uplatnění. Během setkání se snažíme uchazeče informovat, že úspěšné hledání zaměstnání má svá pravidla. Zároveň jim cíleně pomáháme připravit se na celý proces hledání nového zaměstnání. To je v jejich situaci nesmírně důležité,“ uvedl Gino Schilders, ředitel HR operačního oddělení společnosti Ahold Czech Republic. „Zájemce v neposlední řadě informujeme o možnostech uplatnění v naší společnosti a naší síti prodejen Albert a Hypernova. Celkem 26 z nich již u nás úspěšně pracuje,“ dodal.

Jeden z deseti největších zaměstnavatelů v České Republice se tak snaží potlačit pasivitu nezaměstnaných, která je často způsobena nedostatkem praktických dovedností. Mezi tyto problémy podle Aholdu například patří nejistota správné formy vytvoření životopisu, příprava a vystupování na pohovorech, nebo neznalost všech možných forem hledání zaměstnání. Proto Ahold v rámci projektu spolupracuje s úřady a na tyto problémy se zaměřuje.

„Zájemcům přibližujeme všechny možnosti uplatnění v naší společnosti. Uplatnění najdou nejen prodavači a pokladní, ale také lidé do řídících funkcí v jednotlivých prodejnách naší sítě prodejen Albert a Hypernova,“ dodává Schilders.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko chce hostit sídlo EBA, nabízí mu budovu blízko centra Prahy

22.07.2017 11:18 Praha - Česká republika má vhodnou budovu v blízkosti centra Prahy, ve které by mohl bezprostředně…

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama