Ahold Czech Republic pomáhá nezaměstnaným

Praha - Ahold Czech Republic pomáhá speciálním projektem nezaměstnaným v době krize uspět na trhu práce. Uvádí to ve své pondělní zprávě.

Přidejte svůj názor

371

První část tohoto projektu spustil Ahold již v říjnu 2008, když vybral 160 uchazečů o pracovní místa na pražském úřadu práce.

„Cílem celého projektu je především zvýšit šance uchazečů o zaměstnání na trhu práce a aktivně jim pomoci s reálnými problémy při hledání nového pracovního uplatnění. Během setkání se snažíme uchazeče informovat, že úspěšné hledání zaměstnání má svá pravidla. Zároveň jim cíleně pomáháme připravit se na celý proces hledání nového zaměstnání. To je v jejich situaci nesmírně důležité,“ uvedl Gino Schilders, ředitel HR operačního oddělení společnosti Ahold Czech Republic. „Zájemce v neposlední řadě informujeme o možnostech uplatnění v naší společnosti a naší síti prodejen Albert a Hypernova. Celkem 26 z nich již u nás úspěšně pracuje,“ dodal.

Jeden z deseti největších zaměstnavatelů v České Republice se tak snaží potlačit pasivitu nezaměstnaných, která je často způsobena nedostatkem praktických dovedností. Mezi tyto problémy podle Aholdu například patří nejistota správné formy vytvoření životopisu, příprava a vystupování na pohovorech, nebo neznalost všech možných forem hledání zaměstnání. Proto Ahold v rámci projektu spolupracuje s úřady a na tyto problémy se zaměřuje.

„Zájemcům přibližujeme všechny možnosti uplatnění v naší společnosti. Uplatnění najdou nejen prodavači a pokladní, ale také lidé do řídících funkcí v jednotlivých prodejnách naší sítě prodejen Albert a Hypernova,“ dodává Schilders.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Globus stáhnul z prodeje chobotničky, obsahovaly jedovaté kadmium

25.05.2018 16:23 Praha - Kvůli zvýšenému limitu toxického kadmia nařídila Státní veterinární zpráva (SVS) stáhnout z…

Koruna vůči euru padá, je nejslabší od konce roku 2017. Zakročí ČNB?

25.05.2018 15:41 Praha/Stockholm - Guvernér České národní banky Jiří Rusnok předpokládá, že koruna v příštích…

Vedení Unipetrolu navrhuje nevyplatit dividendu. Ostuda a blamáž, hromuje…

25.05.2018 15:09 Aktualizováno Praha - Představenstvo petrochemického holdingu Unipetrol navrhuje nevyplatit letos akcionářům…

J&T dostala 11,5 miliardy korun, které jí dlužila CEFC. Mynář svádí…

25.05.2018 14:00 Praha - Skupina J&T dostala od čínské CITIC Group 11,5 miliardy Kč, které jí dlužila čínská CEFC.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama