Pojištění proti ztrátě práce a nemoci je na vzestupu

Praha - Nových či vylepšených pojistek pro případ ztráty zaměstnání a pracovní neschopnosti bude v nabídkách pojišťoven přibývat jako hub po dešti. Lidé totiž mají o tyto smlouvy kvůli rostoucí nezaměstnanosti čím dál větší zájem, píší v pátečním vydání Lidové noviny.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Pojištění složenek, které jsme začali nabízet již na počátku roku, jsme kvůli zájmu klientů rozšířili o další možnosti. Lidé si nově mohou pojistit všechny stálé platby od nájmu až po splátky hypotéky pro případ, kdy přijdou o zaměstnání nebo budou v pracovní neschopnosti," cituje list Martina Stehlíka, vedoucího oddělení produktového managementu společnosti ČP Zdraví. Mezi náklady, které pojištění pokrývá, patří například nejen nájem, elektřina, plyn, ale i poplatky za internet, televizi, školné či splátky hypoték, stavebního spoření a řada dalších.

"Pojištění všech výdajů spojených s bydlením je v Česku dosud jedinečná nabídka," uvedl Petr Zámečník z finančního serveru Investujeme.cz. Očekává se přitom, že podobných nabídek bude na trhu jen přibývat, a to zejména v příštím roce. "K zájmu o takovéto pojištění přispívá současná ekonomická situace. Lidé nyní nemají příliš velkou jistotu, zda zaměstnání, které je jejich hlavním zdrojem příjmů, budou mít i zítra či za týden," dodal podle Lidových novin Zámečník.

Témata: pojišťovny
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouříte se proti EU? Můžete dostat až roční trest

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Řada Čechů nesouhlasí s členstvím České republiky v Evropské unii a dává to najevo…

Vzpomínáte na českou hru Dostihy a sázky? Přichází nová edice, zájem je…

21.05.2018 16:07 Aktualizováno Praha - České deskové hry Dostihy a sázky se za více než 30 let existence prodalo 2,5 milionu kusů.…

Češi mají zájem o fotovoltaiku na střechách rodinných domů, bariérou je…

21.05.2018 15:36 Praha - Lidé v Česku mají stále větší zájem o fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů.…

Kladenská huť Poldi jde koncem června znovu do dražby, cena se nemění

21.05.2018 12:59 Kladno - Zkrachovalá kladenská huť Poldi půjde koncem června znovu do dražby. Vyvolávací cena bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama