Pojištění proti ztrátě práce a nemoci je na vzestupu

Praha - Nových či vylepšených pojistek pro případ ztráty zaměstnání a pracovní neschopnosti bude v nabídkách pojišťoven přibývat jako hub po dešti. Lidé totiž mají o tyto smlouvy kvůli rostoucí nezaměstnanosti čím dál větší zájem, píší v pátečním vydání Lidové noviny.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Pojištění složenek, které jsme začali nabízet již na počátku roku, jsme kvůli zájmu klientů rozšířili o další možnosti. Lidé si nově mohou pojistit všechny stálé platby od nájmu až po splátky hypotéky pro případ, kdy přijdou o zaměstnání nebo budou v pracovní neschopnosti," cituje list Martina Stehlíka, vedoucího oddělení produktového managementu společnosti ČP Zdraví. Mezi náklady, které pojištění pokrývá, patří například nejen nájem, elektřina, plyn, ale i poplatky za internet, televizi, školné či splátky hypoték, stavebního spoření a řada dalších.

"Pojištění všech výdajů spojených s bydlením je v Česku dosud jedinečná nabídka," uvedl Petr Zámečník z finančního serveru Investujeme.cz. Očekává se přitom, že podobných nabídek bude na trhu jen přibývat, a to zejména v příštím roce. "K zájmu o takovéto pojištění přispívá současná ekonomická situace. Lidé nyní nemají příliš velkou jistotu, zda zaměstnání, které je jejich hlavním zdrojem příjmů, budou mít i zítra či za týden," dodal podle Lidových novin Zámečník.

Témata: pojišťovny
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce za dveřmi, mnoho Čechů je s nákupy dárků na štíru

12.12.2017 16:05 Praha - Zhruba čtvrtina Čechů (26 procent) má nakoupené všechny vánoční dárky, více než polovina…

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama