Rath rozdělí stamiliony přes pochybnou firmu

Praha - Středočeský kraj se chystá svěřit rozhodování o tom, kdo dostane 560 milionů korun na sociální služby firmám Global Line a CWE i přesto, že ani jedna z nich nemá zkušenosti se sociálními službami. Informace přineslo pondělní vydání Lidových novin (LN).

Přidejte svůj názor

David Rath

Společnost s ručením omezeným Global Line přitom vznikla letos na jaře a zakázka od kraje je její vůbec první. Firma, která má spolurozhodovat o polovině zmíněné částky, 280 milionech korun, sídlí v panelovém domě na sídlišti v Praze 4 Modřanech a má základní jmění dvě stě tisíc korun. Jejím jediným společníkem a jednatelem je dvaatřicetiletý Vít Novotný. "Vznikli jsme proto, abychom podnikali v sociálních službách," řekl LN Novotný. "Firmu jsme založili nejen proto, abychom se mohli ucházet o 280 milionů korun. Chtěli jsme v této sféře podnikat."

Novotný zmínil, že spolupracuje s asi třiceti nebo čtyřiceti odborníky, jméno žádného z nich ale nechtěl prozradit. "Někteří si nepřejí být jmenováni," řekl. "Dva z nich například pracují pro úřad vlády. Nemohu vám říct, kdo to je. Pomohli mi s projekty, ale nechtějí být do toho zainteresováni."

O druhé polovině peněz ve výši 280 milionů má spolurozhodovat firma CWE, která se věnuje poradenství při čerpání z evropských fondů. Jejím generálním ředitelem je Michal Mundl, který dříve zastával funkci náměstka primátora v Karlových Varech. Jako radní tehdy prosadil, že městská policie nebude hlídat soukromé objekty. Část objektů pak začala hlídat jím založená agentura.

Středočeskou soutěž už řeší Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Podnět mu dalo sdružení Oživení, podle nějž byla soutěž postavena tak, že kraj měl "téměř neomezený prostor pro svévoli při hodnocení nabídek". Kraj podle sdružení také zveřejnil soutěž později, než mu ukládá zákon.

Témata: Rath, David
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama