Rodinný byznys ve státní firmě Řízení letového provozu: milionové zakázky

Praha - Státní podnik Řízení letového provozu přiděloval bez výběrového řízení zakázky soukromé firmě. Vlastní ji žena, s níž má šéf státního podniku Jan Klas dítě, píše v úterním vydání deník MF DNES.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

I bez ohledu na osobní vazby to podle kontrolorů z ministerstva dopravy bylo porušení zákona o veřejných zakázkách. Klas kvůli tomu přišel o odměny. Z kontrolní zprávy, kterou má MF DNES k dispozici, vyplývá, že Řízení letového provozu už dvanáct let platí kolem pěti milionů korun ročně firmě FBA, patřící Libuši Andrikové. FBA se za to stará o ubytování či stravování ve škole, kde se učí řídící letového provozu. Státní podnik sklidil kritiku za to, že jednu velkou zakázku pro FBA dělil na řadu menších, aby nemusel vypisovat výběrové řízení.

Klas, který vede státní podnik od roku 2007, zakázku nezadával. Kontroloři mu však vytýkají, že pokračovala i v době, kdy už byl ve funkci. Výběrové řízení vypsal letos - až po kontrole, píše MF DNES.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

ČR loni vyvezla zbraně za rekordních 18 miliard, letos to má být horší

20.07.2017 16:27 Praha - Export zbraní z Česka dosáhl loni rekordní hodnoty 18,2 miliardy korun, v roce 2015 to bylo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama