Rodinný byznys ve státní firmě Řízení letového provozu: milionové zakázky

Praha - Státní podnik Řízení letového provozu přiděloval bez výběrového řízení zakázky soukromé firmě. Vlastní ji žena, s níž má šéf státního podniku Jan Klas dítě, píše v úterním vydání deník MF DNES.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

I bez ohledu na osobní vazby to podle kontrolorů z ministerstva dopravy bylo porušení zákona o veřejných zakázkách. Klas kvůli tomu přišel o odměny. Z kontrolní zprávy, kterou má MF DNES k dispozici, vyplývá, že Řízení letového provozu už dvanáct let platí kolem pěti milionů korun ročně firmě FBA, patřící Libuši Andrikové. FBA se za to stará o ubytování či stravování ve škole, kde se učí řídící letového provozu. Státní podnik sklidil kritiku za to, že jednu velkou zakázku pro FBA dělil na řadu menších, aby nemusel vypisovat výběrové řízení.

Klas, který vede státní podnik od roku 2007, zakázku nezadával. Kontroloři mu však vytýkají, že pokračovala i v době, kdy už byl ve funkci. Výběrové řízení vypsal letos - až po kontrole, píše MF DNES.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nákupní horečka před Vánoci: Co je letos trhákem pod stromeček?

10.12.2017 22:06 Aktualizováno Praha - Druhý adventní víkend znamenal pro obchodníky růst prodejů oproti prvnímu o desítky procent…

Kaprům v Česku odzvonilo? Vánoční tradicí se stávají vinné klobásy

10.12.2017 18:15 Aktualizováno Praha - Přes veškerou snahu se státu nedaří přimět Čechy, aby více jedli ryby. Loňských 5,1 kg na…

Pošta je zahlcená. Počet balíků před Vánoci stoupl o 120 procent

10.12.2017 12:52 Praha - Množství přepravených balíků doručovatelskými firmami se v prosinci proti běžnému období…

Jak by kandidáti na Hrad přistupovali k ČNB? Zde jsou jejich odpovědi

10.12.2017 11:52 Praha - Prezident republiky dle ústavy jmenuje a případně odvolává guvernéra ČNB, viceguvernéry i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama