Rodinný byznys ve státní firmě Řízení letového provozu: milionové zakázky

Praha - Státní podnik Řízení letového provozu přiděloval bez výběrového řízení zakázky soukromé firmě. Vlastní ji žena, s níž má šéf státního podniku Jan Klas dítě, píše v úterním vydání deník MF DNES.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

I bez ohledu na osobní vazby to podle kontrolorů z ministerstva dopravy bylo porušení zákona o veřejných zakázkách. Klas kvůli tomu přišel o odměny. Z kontrolní zprávy, kterou má MF DNES k dispozici, vyplývá, že Řízení letového provozu už dvanáct let platí kolem pěti milionů korun ročně firmě FBA, patřící Libuši Andrikové. FBA se za to stará o ubytování či stravování ve škole, kde se učí řídící letového provozu. Státní podnik sklidil kritiku za to, že jednu velkou zakázku pro FBA dělil na řadu menších, aby nemusel vypisovat výběrové řízení.

Klas, který vede státní podnik od roku 2007, zakázku nezadával. Kontroloři mu však vytýkají, že pokračovala i v době, kdy už byl ve funkci. Výběrové řízení vypsal letos - až po kontrole, píše MF DNES.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Měli se důchodci za socialismu lépe než dnes? Spočítali jsme to, a čísla…

22.05.2018 22:13 Aktualizováno "Před 89 se nám žilo lépe." "Za socialismu bylo všechno lepší." "Zlaté komunistické časy." V celém…

Alza po výpadku obnovila provoz

22.05.2018 21:21 Praha - Největší český e-shop Alza.cz začal dnes kolem 19:00 opět vydávat objednané zboží…

Prezident Zeman se sejde se zástupci amerických firem

22.05.2018 18:54 Praha - Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek odpoledne na Pražském hradě setká se zástupci…

Ministři vlády přestali jezdit na podnikatelské mise, stěžují si svazy

22.05.2018 18:00 Aktualizováno Praha - Ekonomičtí ministři vlády v demisi přestali jezdit na zahraniční podnikatelské mise. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama