KSČM rozpočet na rok 2010 nepodpoří

Praha - Návrh rozpočtu na příští rok podle KSČM zpomaluje ekonomiku, a proto ho tato strana nepodpoří, ani kdyby prošly pozměňovací návrhy týkající se jejích priorit (soc. služby, platy učitelů, platby zemědělcům). Na středeční tiskové konferenci to řekl Vojtěch Filip, předseda KSČM.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Komunistická strana hodlá podpořit návrhy, které povedou k řešení situace nedofinancovaných sociálních služeb. Mezi jejich další priority patří přímé platby pro zemědělce a zachování platů státních zaměstnanců na současné výši.

"Hodláme podpořit primárně své návrhy na řešení situace, protože návrhy ostatních stran povedou ke snížení rozpočtů na veřejné zakázky, a tedy k dalšímu zmrazení ekonomiky," upřesnil strategii Filip. "Pokud ovšem naše návrhy neprojdou, podpoříme pochopitelně návrhy jiných stran, aby naše priority byly vyřešeny," doplnil předseda KSČM. Jaký návrh konkrétně je straně nejbližší, Filip neupřesnil.

Zároveň však Filip sdělil, že KSČM nehodlá tento rozpočet podpořit, protože nejde o protikrizový rozpočet. Povede ke zpomalení ekonomiky a nebude mít žádaný protikrizový efekt.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nákupní horečka před Vánoci: Co je letos trhákem pod stromeček?

10.12.2017 22:06 Aktualizováno Praha - Druhý adventní víkend znamenal pro obchodníky růst prodejů oproti prvnímu o desítky procent…

Kaprům v Česku odzvonilo? Vánoční tradicí se stávají vinné klobásy

10.12.2017 18:15 Aktualizováno Praha - Přes veškerou snahu se státu nedaří přimět Čechy, aby více jedli ryby. Loňských 5,1 kg na…

Pošta je zahlcená. Počet balíků před Vánoci stoupl o 120 procent

10.12.2017 12:52 Praha - Množství přepravených balíků doručovatelskými firmami se v prosinci proti běžnému období…

Jak by kandidáti na Hrad přistupovali k ČNB? Zde jsou jejich odpovědi

10.12.2017 11:52 Praha - Prezident republiky dle ústavy jmenuje a případně odvolává guvernéra ČNB, viceguvernéry i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama