KSČM rozpočet na rok 2010 nepodpoří

Praha - Návrh rozpočtu na příští rok podle KSČM zpomaluje ekonomiku, a proto ho tato strana nepodpoří, ani kdyby prošly pozměňovací návrhy týkající se jejích priorit (soc. služby, platy učitelů, platby zemědělcům). Na středeční tiskové konferenci to řekl Vojtěch Filip, předseda KSČM.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Komunistická strana hodlá podpořit návrhy, které povedou k řešení situace nedofinancovaných sociálních služeb. Mezi jejich další priority patří přímé platby pro zemědělce a zachování platů státních zaměstnanců na současné výši.

"Hodláme podpořit primárně své návrhy na řešení situace, protože návrhy ostatních stran povedou ke snížení rozpočtů na veřejné zakázky, a tedy k dalšímu zmrazení ekonomiky," upřesnil strategii Filip. "Pokud ovšem naše návrhy neprojdou, podpoříme pochopitelně návrhy jiných stran, aby naše priority byly vyřešeny," doplnil předseda KSČM. Jaký návrh konkrétně je straně nejbližší, Filip neupřesnil.

Zároveň však Filip sdělil, že KSČM nehodlá tento rozpočet podpořit, protože nejde o protikrizový rozpočet. Povede ke zpomalení ekonomiky a nebude mít žádaný protikrizový efekt.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Měli se důchodci za socialismu lépe než dnes? Spočítali jsme to, a čísla…

22.05.2018 22:13 Aktualizováno "Před 89 se nám žilo lépe." "Za socialismu bylo všechno lepší." "Zlaté komunistické časy." V celém…

Alza po výpadku obnovila provoz

22.05.2018 21:21 Praha - Největší český e-shop Alza.cz začal dnes kolem 19:00 opět vydávat objednané zboží…

Prezident Zeman se sejde se zástupci amerických firem

22.05.2018 18:54 Praha - Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek odpoledne na Pražském hradě setká se zástupci…

Ministři vlády přestali jezdit na podnikatelské mise, stěžují si svazy

22.05.2018 18:00 Aktualizováno Praha - Ekonomičtí ministři vlády v demisi přestali jezdit na zahraniční podnikatelské mise. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama