KSČM rozpočet na rok 2010 nepodpoří

Praha - Návrh rozpočtu na příští rok podle KSČM zpomaluje ekonomiku, a proto ho tato strana nepodpoří, ani kdyby prošly pozměňovací návrhy týkající se jejích priorit (soc. služby, platy učitelů, platby zemědělcům). Na středeční tiskové konferenci to řekl Vojtěch Filip, předseda KSČM.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Komunistická strana hodlá podpořit návrhy, které povedou k řešení situace nedofinancovaných sociálních služeb. Mezi jejich další priority patří přímé platby pro zemědělce a zachování platů státních zaměstnanců na současné výši.

"Hodláme podpořit primárně své návrhy na řešení situace, protože návrhy ostatních stran povedou ke snížení rozpočtů na veřejné zakázky, a tedy k dalšímu zmrazení ekonomiky," upřesnil strategii Filip. "Pokud ovšem naše návrhy neprojdou, podpoříme pochopitelně návrhy jiných stran, aby naše priority byly vyřešeny," doplnil předseda KSČM. Jaký návrh konkrétně je straně nejbližší, Filip neupřesnil.

Zároveň však Filip sdělil, že KSČM nehodlá tento rozpočet podpořit, protože nejde o protikrizový rozpočet. Povede ke zpomalení ekonomiky a nebude mít žádaný protikrizový efekt.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

ČR loni vyvezla zbraně za rekordních 18 miliard, letos to má být horší

20.07.2017 16:27 Praha - Export zbraní z Česka dosáhl loni rekordní hodnoty 18,2 miliardy korun, v roce 2015 to bylo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama