Kauzu ČSÚ už vyšetřuje policie

Praha - Přesně před týdnem se šéf softwarové firmy Unicorn Vladimír Kovář odhodlal k neobvyklému tahu: veřejně promluvil o podezření, že půlmiliardový tendr ČSÚ, do něhož se Unicorn přihlásil, nebyl čistý. Informace přineslo čtvrteční vydání Hospodářských novin (HN).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Detektivové právě teď zjišťují, jak vážné jsou indicie, že zakázku na informační technologie pro příští sčítání lidu provázely úplatky. "Snažíme se k tomu sehnat všechny dostupné informace. Zabývá se tím jeden z našich pražských odborů," potvrdil včera mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek.

Kovář říká, že v době, kdy se o zakázce rozhodovalo, dostal anonymní esemesku, že může získat na svou stranu dva ze sedmi členů výběrové komise - za úplatek 20 milionů. A vzápětí měli Kovářovi kolegové zvláštní návštěvu: dva muži se jim pokoušeli účast v tendru rozmlouvat. Nechali po sobě jen vizitky s falešnými fotbalovými jmény Petr Čech a Ivan Hašek a s čísly odpojených mobilů. Navíc se už během příprav tendru objevil anonymní dokument, že podmínky jsou mimořádně tvrdé. Přesněji, ušité na míru nadnárodnímu koncernu Hewlett-Packard, který také soutěž nedávno vyhrál. Za cenu o 110 milionů vyšší, než jakou nabídl Kovář.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi nakupují jako diví. Tržby obchodů narostly o desítky procent

17.12.2017 17:07 Praha - Tržby tuzemských obchodníků o třetím adventním víkendu vzrostly meziročně i proti předchozí…

Čistý zisk bank klesl letos o 700 milionů

17.12.2017 15:09 Praha - Bankám a spořitelnám v Česku za tři čtvrtletí 2017 klesl souhrnný čistý zisk meziročně o…

Byl konec Československa nutný? Co stálo za rozpadem federace

17.12.2017 14:39 Aktualizováno O tom, že zdlouhavé vyjednávání o budoucnosti společného státu nabere jiný směr, bylo jasno hned po…

V Praze čeká na povolení 900 projektů se 40 tisíci byty

17.12.2017 14:38 Praha - V Praze je v současné době v povolovacím procesu "zamrzlých" 900 projektů s přibližně 40…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama