Klaus: V roce 2010 očekávám obrat ekonomiky k lepšímu

Praha - V roce 2010 očekávám pomalý mírný obrat ekonomiky k lepšímu. Uvedl to ve čtvrtek prezident Václav Klaus na konferenci Euro Business Breakfast.

Přidejte svůj názor

Václav Klaus

Největší bariéru růstu ekonomiky spatřuje Klaus v dluhovém financování veřejných rozpočtů. "Úkol, který čeká novou vládu, bude vyžadovat odvahu a silný politický mandát," upozornil Klaus.

Současná vláda se snažila co nejvíce redukovat výdaje rozpočtu a snížit rozpočtový schodek pro příští rok. Ministr financí Eduard Janota navrhoval poslancům ke schválení rozpočet se schodkem 163 miliard korun.

Ve středu ale poslanci ve třetím čtení zákona o rozpočtu navýšily výdaje rozpočtu v některých kapitolách. Předpokládaný schodek má teď podle ministerstva financí dosáhnout až 175 miliard korun.

Hospodářský růst měřený hrubým domácím produktem (HDP) má v příštím roce podle ministerstva financí dosáhnout 0,3 procenta, Česká národní banka odhaduje růst až na 1,4 procenta. Letos podle odhadů obou institucí klesne HDP o 4,4 procenta meziročně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouříte se proti EU? Můžete dostat až roční trest

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Řada Čechů nesouhlasí s členstvím České republiky v Evropské unii a dává to najevo…

Vzpomínáte na českou hru Dostihy a sázky? Přichází nová edice, zájem je…

21.05.2018 16:07 Aktualizováno Praha - České deskové hry Dostihy a sázky se za více než 30 let existence prodalo 2,5 milionu kusů.…

Češi mají zájem o fotovoltaiku na střechách rodinných domů, bariérou je…

21.05.2018 15:36 Praha - Lidé v Česku mají stále větší zájem o fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů.…

Kladenská huť Poldi jde koncem června znovu do dražby, cena se nemění

21.05.2018 12:59 Kladno - Zkrachovalá kladenská huť Poldi půjde koncem června znovu do dražby. Vyvolávací cena bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama