České republice hrozila exekuce

Praha - Česká republika byla od pátku do pondělního dopoledne kvůli chybě úřednice z katastru nemovitostí v exekuci. Uvedl to v pondělí server tn.cz.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Na začátku byla exekuce, kterých na katastru nemovitostí dělají půl milionu ročně. Šlo o pohledávku ve výši 25 758 korun vůči ministerstvu práce a sociálních věcí. Stačilo ale jedno špatné kliknutí jedné z úřednic. Tu měl následovně zkontrolovat další úředník, ani on si ale chyby nevšiml. V tu ránu totiž byla celá Česká republika v exekuci, a to od pátku až do pondělního dopoledne, než se problém na úřadu vyřešil, uvedl server tn.cz.

V exekuci skončila všechna ministerstva, Senát, Poslanecká sněmovna, Úřad vlády a všechny státní a polostátní podniky. Celkově byla exekuce omylem nařízena na majetek v hodnotě mnoha miliard korun. Úřady to zaskočilo a katastr nemovitostí musel okamžitě svůj omyl napravit.

Podle šéfa katastrálního úřadu nařízení exekuce není zaplombování majetku, jde prý jen o upozornění na to, že nějaká exekuce probíhá. K žádné škodě tedy podle něj dojít nemohlo. Zároveň nechtěl říct, jak dva úředníky potrestá a ani to, co udělá proto, aby se podobná chyba v budoucnu už neopakovala.

Témata: Exekuce
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

IKEA oponuje Zdechovskému: Nemáme na trhu v ČR dominantní postavení

14.12.2017 15:03 Praha - Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že IKEA požadavkem na certifikaci FSC …

Jakou barvu má mozek? Tohle jsou nejzákeřnější otázky, které můžete dostat…

14.12.2017 14:15 Aktualizováno Pracovní pohovor bývá velmi stresující záležitostí. Vaši potenciální nadřízení vám kladou…

Za kolik natankujete před Vánocemi? Srovnání cen v ČR a za hranicemi

14.12.2017 09:58 Aktualizováno Praha - Litr benzinu Natural 95 nyní stojí v průměru stejně jako před týdnem - 30,70 Kč. Nafta…

První ceníky energií pro rok 2018 jsou venku. E.ON zdražil elektřinu o 6 %

13.12.2017 18:48 PR článek - Od té doby, co nová pětičlenná rada Energetického regulačního úřadu (ERÚ) v čele s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama