Paroubek chce ušetřit tím, že vezme desítky miliard velkým korporacím

Praha - Předseda ČSSD Jiří Paroubek nabízí premiérovi Janu Fischerovi recept na boj s deficitem státních financí. Nejvíc peněz lze podle něj ušetřit změnou v systému zadávání veřejných zakázek, řekl šéf sociálních demokratů v úterý během rozhovoru pro Rádio Česko.

Přidejte svůj názor

Paroubek chce ušetřit tím, že vezme desítky miliard velkým korporacím - anotační foto

"Chceme připravit velké korporace, velké stavební firmy, které vystupují často v kartelu, možná až o desítky miliard korun. Chceme hledat tyto cesty k úsporám," řekl Paroubek Rádiu Česko. Praxe, kdy jsou vypisovány velké tendry, kterých se mohou zúčastňovat jen obří podniky, je podle něj špatná.

Kabinet Jana Fischera by se podle jeho slov měl podívat také na hospodaření ministerstev a začít dělat personální audity. "A podívat se třeba na to, jak jsou odměňováni manažeři státních a polostátních firem, jak vypadají platy těchto lidí. V tom vláda zatím mnoho neudělala, já čekám, že udělá," řekl šéf ČSSD.

Premiér Jan Fischer se podle Paroubka chová podle toho, že jej nominovala ODS. "Je to zřetelné, už tím, že se vyjadřuje, že mu nevyhovují změny, ke kterým v rozpočtu došlo. Došlo přitom jen ke změně struktury rozpočtu, ne ke zvýšení schodku," říká Paroubek.

Žádné změny ve vládě podle Paroubka ale nyní nemají smysl. "Nemáme žádné podmínky, bereme věci realisticky, čtyři měsíce před ukončením činnosti vlády nemá smysl si klást podmínky," prohlásil Paroubek. Někteří lidé na ministerstvech mu přeci jen vadí, jedním z nich je náměstek ministryně zdravotnictví Marek Šnajdr. "On škodí, to je jednoduché. Je dobré, aby občané viděli, co se stane, když se Julínkové a Šnajdrové vrátí po květnových volbách. Ale o podobě vlády a vládnutí rozhodnou voliči," řekl předseda sociální demokracie.

Volebního úspěchu Strany práv občanů, jíž vede expremiér a bývalý předseda ČSSD Miloš Zeman, se Jiří Paroubek neobává. "Strana (Miloše) Melčáka a (Miroslava) Šloufa se do parlamentu nedostane. Projekt vznikl jen proto, aby odebral hlasy ČSSD. Každý, kdo dá hlas této straně, hlasuje dvěma hlasy, jedním pro ODS a druhým proti sociální demokracii," dodal Paroubek.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Paroubek chce ušetřit tím, že vezme desítky miliard velkým korporacím

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Křetínský koupil slovenského výrobce kotlů SES - anotační foto

Křetínský koupil slovenského výrobce kotlů SES

30.03.2017 19:20 Praha - Společnost EP Industries miliardáře Daniela Křetínského získala většinový podíl ve…

Soud musí projednat žalobu Mironetu na stát o 626 milionů - anotační foto

Soud musí projednat žalobu Mironetu na stát o 626 milionů

30.03.2017 19:07 Praha - Žalobu firmy Mironet na stát kvůli odškodnění 626 milionů korun za policejní zátah z roku…

Intervence budou pokračovat, rozhodla ČNB. Analytici jsou jako na trní - anotační foto

Intervence budou pokračovat, rozhodla ČNB. Analytici jsou jako na trní

30.03.2017 17:50 Aktualizováno Praha - Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání rozhodla ponechat úrokové sazby na stávající…

Ekonomickou situaci hodnotí ze zemí Visegrádu nejlépe Češi - anotační foto

Ekonomickou situaci hodnotí ze zemí Visegrádu nejlépe Češi

30.03.2017 16:55 Praha - V lednu 2017 Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zjišťovalo, jak občané hodnotí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama