Vladimír Bezděk ukončil své členství v Národní ekonomické radě vlády

Praha - Člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) Vladimír Bezděk ukončil své působení v tomto poradním sboru. Důvodem jeho odchodu je profesní působení na Slovensku, kam se i s rodinou přestěhoval, informoval v úterý tajemník NERV David Havlíček.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

"Nejsem kvůli svému působení na Slovensku, kam jsem se i s rodinou přestěhoval, schopen adekvátně přispívat k činnosti NERV a jejich odborných skupin," uvedl ve svém rezignačním dopise Bezděk s tím, že by rád poděkoval za důvěru, kterou mu vláda prokázala jmenováním do rady.

NERV projednala rezignaci již na svém jednání 13. srpna. Předseda vlády Petr Nečas (ODS) ocenil přínos Vladimíra Bezděka, zejména v oblasti penzijní reformy. "Výstup pracovní skupiny NERV pro důchodovou reformu byl jedním z důležitých podkladů pro vytváření vládní koncepce reformy penzí," uvedl Nečas.

Po odchodu Vladimíra Bezděka má NERV aktuálně 14 členů a podle informací tajemníka Havlíčka v současnosti není určen žádný náhradník za odcházejícího Bezděka.

Národní ekonomická rada vlády je nezávislým poradním orgánem, který vládě pomáhá nalézt nejvhodnější podobu reforem a ekonomických opatření. NERV radil české vládě od ledna 2009, kdy Česká republika začala pociťovat první dopady ekonomické recese.

Témata: nerv
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zálohy na PET lahve? Karlovarské minerálky o tom uvažují, částka patrně…

23.01.2018 16:02 Praha - Společnost Karlovarské minerální vody zvažuje, že zavede zálohy na PET lahve. Chce tím…

Obsah nákupních košíků Čechů: Co se změnilo od revoluce?

23.01.2018 16:01 Fronty na maso a na banány dnes znějí především mladším generacím místy humorně. Přesto před…

Co se děje, když na svatbě místo "ano" zazní "ne"?

22.01.2018 19:47 Aktualizováno "Táži se vás, pane ženichu, zda vstupujete dobrovolně do manželství se zde přítomnou slečnou,…

Binec v účetnictví: Ministerstvo pro místní rozvoj udělalo chyby v řádu…

22.01.2018 17:02 Aktualizováno Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil údaje závěrečného účtu, vedení účetnictví a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama