Fischer: Euro v České republice jen ve snu

Praha - Česká republika nesplňuje podmínky k zavedení eura a výhledově ani splňovat nebude. Prohlásil po pondělní schůzi vlády předseda vlády Jan Fischer.

Přidejte svůj názor

na Euro zatím Česká republika nemá

Vláda kromě jiného jednala i o tom, zda je finanční situace v ČR v souladu s maastrichtskými kritérii. "Odpověď je velmi jednoduchá - vzhledem k současné výši deficitu si nyní o evropské měně můžeme nechat jenom zdát," uvedl Fischer.

Vláda komentovala i návrhy na řešení deficitu, které prosazuje ČSSD. Podle Fischera je například návrh na vyšší kontrolu služebních cest poslanců a ministrů zbytečný, protože na makroekonomickou situaci země to nemá vliv.

Sociální demokracie navrhuje také zrušení církevních restitucí. K tomu premiér poznamenal, že je s představiteli církve dohodnut, že církev nebude tyto restituce nijak urgovat, protože si je vědoma hospodářské situace ČR. Vláda však hodlá přezkoumat státní zakázky pro firmu Kapsch a zároveň hodlá zavést vyšší transparentnost do systému zadávání státních zakázek. Opatření ke zvýšení transparentnosti veřejných zakázek mají být součástí tzv. protikorupčního balíčku.

Témata: EUR | česko | Fischer, Jan
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu

26.07.2017 16:44 Praha - Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam…

Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

26.07.2017 14:14 Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu…

"Je to paskvil." Petici za zrušení EET podepsalo 20 tisíc lidí, projedná…

26.07.2017 13:37 Aktualizováno Praha - Senát už se návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb (EET) zabýval loni v prosinci a…

Češi utrácí v e-shopech stále víc peněz, přidávají se senioři

26.07.2017 10:57 Aktualizováno Praha - Dle údajů portálu Heureka.cz Češi při nákupech v e-shopech utratili během prvního pololetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama