Fischer: Euro v České republice jen ve snu

Praha - Česká republika nesplňuje podmínky k zavedení eura a výhledově ani splňovat nebude. Prohlásil po pondělní schůzi vlády předseda vlády Jan Fischer.

Přidejte svůj názor

na Euro zatím Česká republika nemá

Vláda kromě jiného jednala i o tom, zda je finanční situace v ČR v souladu s maastrichtskými kritérii. "Odpověď je velmi jednoduchá - vzhledem k současné výši deficitu si nyní o evropské měně můžeme nechat jenom zdát," uvedl Fischer.

Vláda komentovala i návrhy na řešení deficitu, které prosazuje ČSSD. Podle Fischera je například návrh na vyšší kontrolu služebních cest poslanců a ministrů zbytečný, protože na makroekonomickou situaci země to nemá vliv.

Sociální demokracie navrhuje také zrušení církevních restitucí. K tomu premiér poznamenal, že je s představiteli církve dohodnut, že církev nebude tyto restituce nijak urgovat, protože si je vědoma hospodářské situace ČR. Vláda však hodlá přezkoumat státní zakázky pro firmu Kapsch a zároveň hodlá zavést vyšší transparentnost do systému zadávání státních zakázek. Opatření ke zvýšení transparentnosti veřejných zakázek mají být součástí tzv. protikorupčního balíčku.

Témata: EUR | česko | Fischer, Jan
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

IKEA oponuje Zdechovskému: Nemáme na trhu v ČR dominantní postavení

14.12.2017 15:03 Praha - Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že IKEA požadavkem na certifikaci FSC …

Jakou barvu má mozek? Tohle jsou nejzákeřnější otázky, které můžete dostat…

14.12.2017 14:15 Aktualizováno Pracovní pohovor bývá velmi stresující záležitostí. Vaši potenciální nadřízení vám kladou…

Za kolik natankujete před Vánocemi? Srovnání cen v ČR a za hranicemi

14.12.2017 09:58 Aktualizováno Praha - Litr benzinu Natural 95 nyní stojí v průměru stejně jako před týdnem - 30,70 Kč. Nafta…

První ceníky energií pro rok 2018 jsou venku. E.ON zdražil elektřinu o 6 %

13.12.2017 18:48 PR článek - Od té doby, co nová pětičlenná rada Energetického regulačního úřadu (ERÚ) v čele s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama