Levné volání zařídí hrozba odchodu

Praha - Konec smlouvy může být ideálním okamžikem pro lepší podmínky, protože až v momentě, kdy se rozhodnete přejít ke konkurenci, zjistíte, jak moc důležitým klientem pro mobilní operátory jste. V úterním vydání o tom píší Hospodářské noviny (HN).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Před vánocemi, tedy v době, kdy konec smlouvy řeší desítky tisíc uživatelů mobilních telefonů, se opět potvrzuje osvědčená finta - pohrozte odchodem ke konkurenci a vyděláte na tom. Operátoři mají retenční oddělení, která mají za úkol klienty na odchodu udržet. Nejprve nabídnou lepší tarif či balíček služeb. Když to nezabere, u více utrácejících zákazníků přistoupí k agresivnější nabídce. Více volných minut a ještě výhodnější volání.

Cílem každé společnosti je totiž mít co nejnižší fluktuaci zákazníků. Kam až v přemlouvání klientů zajdou, však dopředu nesdělují. "těm, kteří nejsou spokojeni a chtějí zrušit smlouvu, nabídneme speciální retenční nabídku. Samozřejmě se najdou i ti, kteří to na operátory jen zkoušejí," říká Martina Kemrová, mluvčí T-Mobilu.

Kdo dělá drahoty při prodlužování smlouvy, většinou na tom vydělá. Operátoři jsou však na komenty těchto kroků skoupí. "Používáme to rozvážně, individuálně a s ohledem na reálné potřeby konkrétního zákazníka," komentoval praxi Vodafonu Lukáš Kropík.

K podobným krokům nepřistupují jenom telefonní operátoři. Stejná je i situace například i u kabelových televizí. "Tento nástroj používáme velmi zdrženlivě, případ od případu," říká František Malina, mluvčí UPC. Vánoční strategie operátorů se ale pomalu mění. Zatímco dříve nabízeli bonusy hlavně novým zákazníkům, dnes už si opečovávají i ty staré.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidovci a STAN pohořeli. Vláda smetla návrh na odklad části EET

24.07.2017 12:43 Praha - Vláda dnes odmítla návrh KDU-ČSL a Starostů na devítiměsíční odklad zavedení posledních…

Energetické zdroje se souhlasem EU dostanou zpětně podporu

24.07.2017 12:11 Praha - Vláda dnes schválila změny v nařízení o podpoře elektřiny a tepla z podporovaných zdrojů…

Export vojenského materiálu letos překročí 20 miliard korun

24.07.2017 11:38 Praha - Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu předpokládá, že export vojenského materiálu…

Pražské letiště odbavuje stále víc cestujících. Zájem je o Afriku, Dálný…

24.07.2017 11:08 Praha - Pražské Letiště Václava Havla odbavilo během letošního prvního pololetí 6,76 milionu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama