První velká aukce bytů v Česku skončila blamáží

Praha - Polovinu ze 38 bytů vydražených 16. prosince v první aukci v zemi odmítli jejich majitelé vítězům prodat. Uvedla to agentura Crest Communications, která zastupuje pořadatelské společnosti Professionals a Gavlas. Informace přineslo středeční vydání Hospodářských novin (HN).

Přidejte svůj názor 1 komentář

371

Důvodem jsou nízké ceny, kterých dosáhlo. Například u bytů z projektu Daruvar Lofts se cena během licitování zvýšila o milion korun, zůstala však dva miliony pod představou developera. "Nic není uzavřeno, v lednu budeme ještě s developery jednat," uvedl Tomáš Duda, ředitel realitní kanceláře Professionals.

Řada účastníků aukce je zklamána, protože nepočítala s tím, že by nemohla koupit byt, jehož cenu jim licitátorovo kladívko přikleplo.

Lidé nerozlišující dražbu od aukce totiž přehlédli varování na poslední stránce aukčního řádu. Tam se uvádí, že vítěz aukce bude informován, pokud s ním majitel neuzavře rezervační smlouvu. Podle šéfa aukční kanceláře Ivo Gavlase tato formulace jasně říká, že majitel nemusí vítězi aukce byt prodat.

Témata: Byty
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odboráři chemičky DEZA vyhlásí stávkovou pohotovost, spor o mzdy se…

22.05.2018 13:38 Aktualizováno Val. Meziříčí (Vsetínsko) - Odboráři valašskomeziříčské chemičky DEZA, která patří do koncernu…

"Šmejdům" v energetice odzvoní? Stát plánuje radikální změnu zákonů

22.05.2018 13:29 Aktualizováno Praha - Stát plánuje změnu legislativy, která by měla pomoci v boji proti nekalým praktikám v…

Krnáčová jde na ruku Pentě? Přes odpor náměstkyně prosadila změnu územního…

22.05.2018 13:16 Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes přes odpor své náměstkyně Petry Kolínské …

Vítkovice Steel stabilizovány? Firmě loni výrazně vzrostl provozní zisk

22.05.2018 12:43 Ostrava - Společnosti Vítkovice Steel, která vyrábí ocelové plechy či štětovnice, vzrostl v loňském…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama