První velká aukce bytů v Česku skončila blamáží

Praha - Polovinu ze 38 bytů vydražených 16. prosince v první aukci v zemi odmítli jejich majitelé vítězům prodat. Uvedla to agentura Crest Communications, která zastupuje pořadatelské společnosti Professionals a Gavlas. Informace přineslo středeční vydání Hospodářských novin (HN).

Přidejte svůj názor 1 komentář

371

Důvodem jsou nízké ceny, kterých dosáhlo. Například u bytů z projektu Daruvar Lofts se cena během licitování zvýšila o milion korun, zůstala však dva miliony pod představou developera. "Nic není uzavřeno, v lednu budeme ještě s developery jednat," uvedl Tomáš Duda, ředitel realitní kanceláře Professionals.

Řada účastníků aukce je zklamána, protože nepočítala s tím, že by nemohla koupit byt, jehož cenu jim licitátorovo kladívko přikleplo.

Lidé nerozlišující dražbu od aukce totiž přehlédli varování na poslední stránce aukčního řádu. Tam se uvádí, že vítěz aukce bude informován, pokud s ním majitel neuzavře rezervační smlouvu. Podle šéfa aukční kanceláře Ivo Gavlase tato formulace jasně říká, že majitel nemusí vítězi aukce byt prodat.

Témata: Byty
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko chce hostit sídlo EBA, nabízí mu budovu blízko centra Prahy

22.07.2017 11:18 Praha - Česká republika má vhodnou budovu v blízkosti centra Prahy, ve které by mohl bezprostředně…

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama