Zentiva končí na pražské burze 28. dubna

Farmaceutická společnost Zentiva požádala v úterý Burzu cenných papírů Praha (BCPP) o ukončení obchodování svých akcií s účinností ode dne 28. dubna 2009. Zentiva o tom informovala v úterý.

Přidejte svůj názor

"Zentiva rovněž poukazuje na záměr svého majoritního akcionáře, společnosti Sanofi-Aventis Europe, zahájit proces vytěsnění zbývajících minoritních akcionářů v souladu s příslušnými ustanoveními holandského práva," informovala mluvčí společnosti Věra Kudynová. "Zentiva očekává, že Sanofi-Aventis Europe zahájí odpovídající proceduru u holandského soudu v květnu 2009," dodala s tím, že výkupní cena za akcii by měla být totožná s cenou nabídnutou akcionářům v rámci zvýšené nabídky převzetí, tj. 1 150 Kč na akcii. "Konečná cena akcie ale bude podléhat schválení ze strany soudu," upozornila.

Zentiva také v úterý oznámila, že podala žádost o ukončení kotace svých globálních depozitních akcií na Burze cenných papírů v Londýně, a to s účinností ke dni 24. dubna 2009.

 

Témata: Ekonomika | burza
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouříte se proti EU? Můžete dostat až roční trest

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Řada Čechů nesouhlasí s členstvím České republiky v Evropské unii a dává to najevo…

Vzpomínáte na českou hru Dostihy a sázky? Přichází nová edice, zájem je…

21.05.2018 16:07 Aktualizováno Praha - České deskové hry Dostihy a sázky se za více než 30 let existence prodalo 2,5 milionu kusů.…

Češi mají zájem o fotovoltaiku na střechách rodinných domů, bariérou je…

21.05.2018 15:36 Praha - Lidé v Česku mají stále větší zájem o fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů.…

Kladenská huť Poldi jde koncem června znovu do dražby, cena se nemění

21.05.2018 12:59 Kladno - Zkrachovalá kladenská huť Poldi půjde koncem června znovu do dražby. Vyvolávací cena bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama