Sklárny Bohemia mají kupce, banky jsou však proti

Praha - Včerejší zpráva, že věřitelský výbor Skláren Bohemia vybral většinou hlasů kupce krachujícího podniku, potěšila mnoho zkroušených zaměstnanců. Vše může být však jinak. Banky jsou proti.

Přidejte svůj názor

371

„Zajištění věřitelé, tedy banky, se snaží z nepochopitelných důvodů zvrátit výsledek rozhodnutí věřitelského výboru. Daly pokyn insolvenčnímu správci z titulu takzvaného zajištěného věřitele k blokaci prodeje sklárny,“ uvedl ve čtvrtek pro agenturu Mediafax republikový předseda sklářských odborů Vladimír Kubinec.

Nejlepší nabídku údajně podala skupina kolem podnikatele Pavla Loudy. "Nabídku do soutěže jsme podali, hodnota podniku je ale nyní nižší. Pokud uspějeme, chceme zaměstnat minimálně 300 lidí,“ uvedl před dvěma týdny Pavel Louda pro agenturu Mediafax.

Odboráři jsou se současným postojem bank hrubě nespokojeni. „Jde o další jasný pokus zneužít pozici zajištěného věřitele na úkor více než 200 dalších nezajištěných věřitelů,“ vyjadřuje svůj názor Kubinec. Odboráři uvažují o protesních akcích.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouříte se proti EU? Můžete dostat až roční trest

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Řada Čechů nesouhlasí s členstvím České republiky v Evropské unii a dává to najevo…

Vzpomínáte na českou hru Dostihy a sázky? Přichází nová edice, zájem je…

21.05.2018 16:07 Aktualizováno Praha - České deskové hry Dostihy a sázky se za více než 30 let existence prodalo 2,5 milionu kusů.…

Češi mají zájem o fotovoltaiku na střechách rodinných domů, bariérou je…

21.05.2018 15:36 Praha - Lidé v Česku mají stále větší zájem o fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů.…

Kladenská huť Poldi jde koncem června znovu do dražby, cena se nemění

21.05.2018 12:59 Kladno - Zkrachovalá kladenská huť Poldi půjde koncem června znovu do dražby. Vyvolávací cena bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama