Dnes je poslední možnost podat daňové přiznání bez sankcí

Praha - V úterý, poslední den, kdy je ještě možné podat daňové přiznání bez sankcí, jsou finanční úřady otevřeny od osmi ráno, do šesti odpoledne. Opozdilci mohou daňové přiznání poslat poštou, některé z nich mají otevřeno až do půlnoci, ostatní posilují služby u přepážek.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Podle Ministerstva financí by se na podatelnách finančních úřadu neměly tvořit žádné fronty, i když v pátek finanční úřady evidovaly jen asi 50 procent všech předpokládaných podaných daňových přiznání. „Očekáváme, že letos daňové přiznání podají asi dva miliony obyvatel,“ řekl Medifaxu Ondřej Jakob, mluvčí ministerstva financí.

Opozdilci, kteří nestihnou podat daňové přiznání na finanční úřad, máte ještě šanci, a tou je přiznání poslat poštou. Razítko na dopisu však musí mít maximálně úterní datum. Podle Marty Selicharové, mluvčí České pošty, je možné dopis poslat i těsně před dvanáctou hodinou. Pobočky České pošty v Praze v Jindřišské ulici, v Brně 2 a v Ostravě 2 jsou otevřeny dokonce až do půlnoci. „Na poště v Jindřišské ulici v Praze bude posílen počet přepážek, a to na deset,“ sdělila Selicharová.

Kdo nestihne daňové přiznání zpracovat a poslat ani do úterka, má ještě další možnost, a tou je razítko daňového poradce. Ten kdo využije jeho služeb má totiž možnost daňové přiznání podat až k poslednímu červnu tohoto roku. V takovém případě ovšem musí daňového poradce k podání daně zplnomocnit, a tuto plnou moc pak do úterý předat příslušnému daňovému úřadu.

Do konce března je také možné požádat o prodloužení lhůty pro podání daňového přiznání. Tato žádost je zpoplatněna třemi sty korunami, finanční úřad této žádosti však nemusí vyhovět.

Témata: domácí | Ekonomika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Energetické zdroje se souhlasem EU dostanou zpětně podporu, Topolánek…

24.07.2017 16:48 Aktualizováno Praha - Vláda dnes schválila změny v nařízení o podpoře elektřiny a tepla z podporovaných zdrojů…

Lidovci a STAN pohořeli. Vláda smetla návrh na odklad části EET

24.07.2017 12:43 Praha - Vláda dnes odmítla návrh KDU-ČSL a Starostů na devítiměsíční odklad zavedení posledních…

Export vojenského materiálu letos překročí 20 miliard korun

24.07.2017 11:38 Praha - Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu předpokládá, že export vojenského materiálu…

Pražské letiště odbavuje stále víc cestujících. Zájem je o Afriku, Dálný…

24.07.2017 11:08 Praha - Pražské Letiště Václava Havla odbavilo během letošního prvního pololetí 6,76 milionu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama