Dnes je poslední možnost podat daňové přiznání bez sankcí

Praha - V úterý, poslední den, kdy je ještě možné podat daňové přiznání bez sankcí, jsou finanční úřady otevřeny od osmi ráno, do šesti odpoledne. Opozdilci mohou daňové přiznání poslat poštou, některé z nich mají otevřeno až do půlnoci, ostatní posilují služby u přepážek.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Podle Ministerstva financí by se na podatelnách finančních úřadu neměly tvořit žádné fronty, i když v pátek finanční úřady evidovaly jen asi 50 procent všech předpokládaných podaných daňových přiznání. „Očekáváme, že letos daňové přiznání podají asi dva miliony obyvatel,“ řekl Medifaxu Ondřej Jakob, mluvčí ministerstva financí.

Opozdilci, kteří nestihnou podat daňové přiznání na finanční úřad, máte ještě šanci, a tou je přiznání poslat poštou. Razítko na dopisu však musí mít maximálně úterní datum. Podle Marty Selicharové, mluvčí České pošty, je možné dopis poslat i těsně před dvanáctou hodinou. Pobočky České pošty v Praze v Jindřišské ulici, v Brně 2 a v Ostravě 2 jsou otevřeny dokonce až do půlnoci. „Na poště v Jindřišské ulici v Praze bude posílen počet přepážek, a to na deset,“ sdělila Selicharová.

Kdo nestihne daňové přiznání zpracovat a poslat ani do úterka, má ještě další možnost, a tou je razítko daňového poradce. Ten kdo využije jeho služeb má totiž možnost daňové přiznání podat až k poslednímu červnu tohoto roku. V takovém případě ovšem musí daňového poradce k podání daně zplnomocnit, a tuto plnou moc pak do úterý předat příslušnému daňovému úřadu.

Do konce března je také možné požádat o prodloužení lhůty pro podání daňového přiznání. Tato žádost je zpoplatněna třemi sty korunami, finanční úřad této žádosti však nemusí vyhovět.

Témata: domácí | Ekonomika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce za dveřmi, mnoho Čechů je s nákupy dárků na štíru

12.12.2017 16:05 Praha - Zhruba čtvrtina Čechů (26 procent) má nakoupené všechny vánoční dárky, více než polovina…

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama