Dnes je poslední možnost podat daňové přiznání bez sankcí

Praha - V úterý, poslední den, kdy je ještě možné podat daňové přiznání bez sankcí, jsou finanční úřady otevřeny od osmi ráno, do šesti odpoledne. Opozdilci mohou daňové přiznání poslat poštou, některé z nich mají otevřeno až do půlnoci, ostatní posilují služby u přepážek.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Podle Ministerstva financí by se na podatelnách finančních úřadu neměly tvořit žádné fronty, i když v pátek finanční úřady evidovaly jen asi 50 procent všech předpokládaných podaných daňových přiznání. „Očekáváme, že letos daňové přiznání podají asi dva miliony obyvatel,“ řekl Medifaxu Ondřej Jakob, mluvčí ministerstva financí.

Opozdilci, kteří nestihnou podat daňové přiznání na finanční úřad, máte ještě šanci, a tou je přiznání poslat poštou. Razítko na dopisu však musí mít maximálně úterní datum. Podle Marty Selicharové, mluvčí České pošty, je možné dopis poslat i těsně před dvanáctou hodinou. Pobočky České pošty v Praze v Jindřišské ulici, v Brně 2 a v Ostravě 2 jsou otevřeny dokonce až do půlnoci. „Na poště v Jindřišské ulici v Praze bude posílen počet přepážek, a to na deset,“ sdělila Selicharová.

Kdo nestihne daňové přiznání zpracovat a poslat ani do úterka, má ještě další možnost, a tou je razítko daňového poradce. Ten kdo využije jeho služeb má totiž možnost daňové přiznání podat až k poslednímu červnu tohoto roku. V takovém případě ovšem musí daňového poradce k podání daně zplnomocnit, a tuto plnou moc pak do úterý předat příslušnému daňovému úřadu.

Do konce března je také možné požádat o prodloužení lhůty pro podání daňového přiznání. Tato žádost je zpoplatněna třemi sty korunami, finanční úřad této žádosti však nemusí vyhovět.

Témata: domácí | Ekonomika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouříte se proti EU? Můžete dostat až roční trest

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Řada Čechů nesouhlasí s členstvím České republiky v Evropské unii a dává to najevo…

Vzpomínáte na českou hru Dostihy a sázky? Přichází nová edice, zájem je…

21.05.2018 16:07 Aktualizováno Praha - České deskové hry Dostihy a sázky se za více než 30 let existence prodalo 2,5 milionu kusů.…

Češi mají zájem o fotovoltaiku na střechách rodinných domů, bariérou je…

21.05.2018 15:36 Praha - Lidé v Česku mají stále větší zájem o fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů.…

Kladenská huť Poldi jde koncem června znovu do dražby, cena se nemění

21.05.2018 12:59 Kladno - Zkrachovalá kladenská huť Poldi půjde koncem června znovu do dražby. Vyvolávací cena bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama