V Brně začal ocelářský svátek: Veletrh Stainless

Brno - Dnes odstartoval v Brně na brněnském výstavišti Mezinárodní veletrh a kongres korozivzdorných ocelí STAINLESS 2009. Jde o brněnskou premiéru, ale zároveň již pátý ročník výstavní akce, která se od roku 2001 konala v Ostravě.

Přidejte svůj názor

Společnost Veletrhy Brno je od letošního roku novým pořadatelem a vlastníkem projektu Stainless. Brno tak získalo další špičkovou vysoce odbornou výstavní akci, která je jedinečnou prezentací průmyslu ušlechtilých a korozivzdorných ocelí v České republice. Na brněnském výstavišti získá komfortní zázemí a profesionální servis, což dává předpoklady k jejímu dalšímu růstu.

Velký nárůst vystavovatelů
Očekávání spojená s přesunem do Brna se naplnila, ve srovnání s rokem 2007 došlo k výraznému růstu v počtu vystavovatelů i rozsahu výstavní plochy. Ze 130 přihlášených vystavovatelů ze 17 zemí se čtyřicet firem zúčastní veletrhu Stainless vůbec poprvé, mezi nimi je většina zahraničních. Expozice plně obsadí pavilon B.

Veletrh STAINLESS je vysoce mezinárodní. Ze zahraničí letos přijede vystavovat celá stovka firem, tj. 80 % všech účastníků. Největší zájem projevily firmy z Německa, kterých vystavuje 55. Dalšími početně zastoupenými státy jsou Itálie s patnácti a Polsko s deseti vystavovateli.
Mezi přihlášenými společnostmi je řada zvučných jmen. Z České republiky budou zastoupeny firmy jako Italinox, Outokumpu nebo Arcelor Mittal, z Polska přijede vystavovat Nova Trading, z Německa mimo jiné Schmolz + Bickenbach, ThyssenKrupp Nirosta, Hernandez Edelstahl, Dylan Deutschland či Flaboform, z Itálie Marcegaglia Buildtech, z Belgie Sloha Steel a z Nizozemí Froch Europe.

Mezinárodní kongres se špičkovou účastí
Velmi atraktivní pro odborníky je také rozsáhlý kongresový program. Uskuteční se v Kongresové hale hotelu Holiday Inn na brněnském výstavišti, a to ve dnech 8. 4. a 9. 4. vždy od 15.00 hodin.

Mezi přednášejícími opět nebude chybět Dr. Jaroslav Raab, ředitel asociace Hutnictví železa, který představí aktuální situaci na trhu s nerez ocelí v České republice. Další příspěvky se zaměří také na výhledy globálního trhu a novinky v oblasti služeb pro střední Evropu. Z technologických témat se kongres bude zabývat například problematikou povrchových úprav korozivzdorných ocelí, novými možnostmi řezání vodním paprskem nebo výhodami přídavku niklu. Pro návštěvníky veletrhu je účast na kongresu bezplatná.

Vysokou prestiž veletrhu STAINLESS dokládají zasedání mezinárodních organizací, která se konají v jeho rámci. V Brně se sejdou odborníci z ISSF - International Stainless Steel Forum (http://www.worldstainless.org) a Euroinox - The European Stainless Steel Development Association (http://www.euro-inox.org/).

Komplexní nabídka pro odborníky
Veletrh STAINLESS je určen především specialistům z ocelářského průmyslu a jejich obchodním partnerům. Exponátovou náplň tvoří zejména suroviny a materiály pro výrobu korozivzdorných ocelí, hutní polotovary a výrobky z nerez ocelí a výrobky sléváren, kováren a lisoven z tohoto materiálu. Nechybí ani výpočetní, zkušební a měřicí technika pro oblast korozivzdorných ocelí, oborový výzkum, služby a instituce.

Praktické informace pro návštěvníky
Celodenní vstupné na veletrh Stainless včetně účasti na kongresovém programu činí 100 Kč, avšak po on-line registraci, získá návštěvník vstupenku s padesátiprocentní slevou. Veletrh se koná v pavilonu B a pro všechny návštěvníky je vstup ve dnech 8. – 9. 4. 2009 od 9.00 do 18.00 hod.

 

Témata: bvv | Brno
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: V Brně začal ocelářský svátek: Veletrh Stainless

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Konec daňových rájů? Panama se připojí k mezinárodní daňové dohodě - anotační foto

Konec daňových rájů? Panama se připojí k mezinárodní daňové dohodě

25.03.2017 10:24 Brusel - Panama začne od roku 2018 uplatňovat mezinárodní daňovou dohodu podepsanou loni. Agentuře…

Nejvíc rodičů končí rodičovskou mezi 2. a 3. rokem dítěte - anotační foto

Nejvíc rodičů končí rodičovskou mezi 2. a 3. rokem dítěte

24.03.2017 17:38 Praha - Rodiče nejčastěji ukončují rodičovskou mezi druhými a třetími narozeninami dítěte. Udělaly…

Sporný ropovod Keystone XL se postaví, Trumpova administrativa vydala souhlas - anotační foto

Sporný ropovod Keystone XL se postaví, Trumpova administrativa vydala…

24.03.2017 16:33 Aktualizováno Washington - Administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa vydala souhlas s výstavbou sporného…

Německo zavedlo mýtné i pro osobní auta, platit se bude od roku 2019 - anotační foto

Německo zavedlo mýtné i pro osobní auta, platit se bude od roku 2019

24.03.2017 13:36 Aktualizováno Berlín - Řidiči osobních aut budou muset od roku 2019 platit za jízdu na německých dálnicích. O…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama