Soukromníci začnou dodávat přímo do hypermarketů

Praha - Přímo do sítě obchodních řetězců působících na českém trhu chtějí od května dodávat své produkty členové Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ). Přímo do sítě obchodních řetězců působících na českém trhu chtějí od května dodávat své produkty členové Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ). V rozhovoru pro Mediafax to ve středu potvrdil tajemník ASZ Jaromír Šebek. Ve středu to potvrdil tajemník ASZ Jaromír Šebek.

Přidejte svůj názor

„Zatím nejmenovaný hypermarket hodlá s ASZ spolupracovat na obohacení své nabídky o kvalitní zemědělské a potravinářské produkty od našich členů,“ konstatoval Šebek. Název obchodní síti odmítl v současné době upřesnit, neboť konkrétní jednání proběhnou až ve druhé polovině dubna. Spotřebitelé by ale měli najít produkty soukromých zemědělců v obchodech již v průběhu května.

Podle Šebka jsou přímé dodávky zemědělských produktů lepším řešením, než kritika obchodních řetězců a snahy po regulaci jejich obchodních praktik. „Chceme v praxi prokázat, že to jde i jinak,“ zdůrazňuje Šebek.

Hlavní část dodávek od tuzemských soukromníků má tvořit čerstvé ovoce a zelenina, víno a mlékárenské a pekárenské výrobky. Produkce zemědělců by přitom měla být oddělena od ostatních potravin. „Pro spotřebitele to budou jasně identifikovatelné produkty z konkrétní farmy,“ popisuje Šebek zřejmě hlavní marketingovou výhodu nabídky ASZ.

Jako první se s produkty členů ASZ setkají spotřebitelé v Praze.

Témata: Ekonomika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Státní dluh v pololetí stoupl, na každého Čecha připadá 169 tisíc

21.07.2017 15:22 Praha - Státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za…

Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk, PKN Orlen se překvapivě…

21.07.2017 09:03 Aktualizováno Praha - Petrochemický holding Unipetrol v pololetí zdvojnásobil čistý zisk na 6,399 miliardy korun…

EU zakázala silné vysavače. Od září je nekoupíte

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo.…

ČR loni vyvezla zbraně za rekordních 18 miliard, letos to má být horší

20.07.2017 16:27 Praha - Export zbraní z Česka dosáhl loni rekordní hodnoty 18,2 miliardy korun, v roce 2015 to bylo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama