Soukromníci začnou dodávat přímo do hypermarketů

Praha - Přímo do sítě obchodních řetězců působících na českém trhu chtějí od května dodávat své produkty členové Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ). Přímo do sítě obchodních řetězců působících na českém trhu chtějí od května dodávat své produkty členové Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ). V rozhovoru pro Mediafax to ve středu potvrdil tajemník ASZ Jaromír Šebek. Ve středu to potvrdil tajemník ASZ Jaromír Šebek.

Přidejte svůj názor

„Zatím nejmenovaný hypermarket hodlá s ASZ spolupracovat na obohacení své nabídky o kvalitní zemědělské a potravinářské produkty od našich členů,“ konstatoval Šebek. Název obchodní síti odmítl v současné době upřesnit, neboť konkrétní jednání proběhnou až ve druhé polovině dubna. Spotřebitelé by ale měli najít produkty soukromých zemědělců v obchodech již v průběhu května.

Podle Šebka jsou přímé dodávky zemědělských produktů lepším řešením, než kritika obchodních řetězců a snahy po regulaci jejich obchodních praktik. „Chceme v praxi prokázat, že to jde i jinak,“ zdůrazňuje Šebek.

Hlavní část dodávek od tuzemských soukromníků má tvořit čerstvé ovoce a zelenina, víno a mlékárenské a pekárenské výrobky. Produkce zemědělců by přitom měla být oddělena od ostatních potravin. „Pro spotřebitele to budou jasně identifikovatelné produkty z konkrétní farmy,“ popisuje Šebek zřejmě hlavní marketingovou výhodu nabídky ASZ.

Jako první se s produkty členů ASZ setkají spotřebitelé v Praze.

Témata: Ekonomika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce za dveřmi, mnoho Čechů je s nákupy dárků na štíru

12.12.2017 16:05 Praha - Zhruba čtvrtina Čechů (26 procent) má nakoupené všechny vánoční dárky, více než polovina…

Druhé slosování Účtenkovky se blíží, bude se opět hrát o luxusní vůz

12.12.2017 12:44 Praha - Ministerstvo financí vybralo ve výběrovém řízení na dodavatele osobního automobilu pro…

Obchody už chystají povánoční výprodeje. Nenechte se zmást "slevami"

11.12.2017 16:49 Praha - Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí mít podle zákona 25. a 26. prosince zavřeno. E…

Ceny některých potravin letí vzhůru. Inflace je ale za vrcholem, uklidňují…

11.12.2017 15:12 Aktualizováno Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,1 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama