Soukromníci začnou dodávat přímo do hypermarketů

Praha - Přímo do sítě obchodních řetězců působících na českém trhu chtějí od května dodávat své produkty členové Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ). Přímo do sítě obchodních řetězců působících na českém trhu chtějí od května dodávat své produkty členové Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ). V rozhovoru pro Mediafax to ve středu potvrdil tajemník ASZ Jaromír Šebek. Ve středu to potvrdil tajemník ASZ Jaromír Šebek.

Přidejte svůj názor

„Zatím nejmenovaný hypermarket hodlá s ASZ spolupracovat na obohacení své nabídky o kvalitní zemědělské a potravinářské produkty od našich členů,“ konstatoval Šebek. Název obchodní síti odmítl v současné době upřesnit, neboť konkrétní jednání proběhnou až ve druhé polovině dubna. Spotřebitelé by ale měli najít produkty soukromých zemědělců v obchodech již v průběhu května.

Podle Šebka jsou přímé dodávky zemědělských produktů lepším řešením, než kritika obchodních řetězců a snahy po regulaci jejich obchodních praktik. „Chceme v praxi prokázat, že to jde i jinak,“ zdůrazňuje Šebek.

Hlavní část dodávek od tuzemských soukromníků má tvořit čerstvé ovoce a zelenina, víno a mlékárenské a pekárenské výrobky. Produkce zemědělců by přitom měla být oddělena od ostatních potravin. „Pro spotřebitele to budou jasně identifikovatelné produkty z konkrétní farmy,“ popisuje Šebek zřejmě hlavní marketingovou výhodu nabídky ASZ.

Jako první se s produkty členů ASZ setkají spotřebitelé v Praze.

Témata: Ekonomika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouříte se proti EU? Můžete dostat až roční trest

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Praha - Řada Čechů nesouhlasí s členstvím České republiky v Evropské unii a dává to najevo…

Vzpomínáte na českou hru Dostihy a sázky? Přichází nová edice, zájem je…

21.05.2018 16:07 Aktualizováno Praha - České deskové hry Dostihy a sázky se za více než 30 let existence prodalo 2,5 milionu kusů.…

Češi mají zájem o fotovoltaiku na střechách rodinných domů, bariérou je…

21.05.2018 15:36 Praha - Lidé v Česku mají stále větší zájem o fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů.…

Kladenská huť Poldi jde koncem června znovu do dražby, cena se nemění

21.05.2018 12:59 Kladno - Zkrachovalá kladenská huť Poldi půjde koncem června znovu do dražby. Vyvolávací cena bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama