Ford v březnu lámal rekordy!

Praha - Českému zastoupení automobilky FORD MOTOR COMPANY, s.r.o., se v měsíci březnu povedl husarský kousek. I přes celkový pokles českého trhu novými vozy dokázal totiž modrý ovál prodat 1 608 vozů, o 44 procent více než v březnu 2008 – a dosáhnout v prodeji osobních vozů rekordního podílu na českém trhu: 10,8 %!

Přidejte svůj názor

Ford Fiesta

Přesto, že se český trh novými osobními a lehkými užitkovými automobily ve srovnání s loňským rokem za první čtvrtletí propadl o 18 %, dokázal Ford  za první tři měsíce své prodeje zvýšit – ze 3 393 na 3 749 prodaných vozů, tedy o více než deset procent!

Ještě výraznější nárůst pak modrý ovál zaznamenal v samotném měsíci březnu, kdy počet nově zaregistrovaných vozů proti loňsku zvýšil o celých 44 % a dosáhl v součtu osobních a lehkých užitkových automobilů tržního podílu 10,7 % – a v samotných osobních automobilech (1 338) dokonce 10,8 %! A to je v dlouhodobém rekordním tažení českého Fordu další milník: takový měsíční podíl na trhu totiž v historii ČR ještě žádný dovozce nikdy nezaznamenal!!!

Po prvních třech měsících tak Ford získal 9,3 % českého trhu (OA + LUV) a na druhého importéra v pořadí má náskok více než 700 zaregistrovaných vozů. Nejúspěšnějším modelem byl už tradičně Ford Fusion (1 563 registrací), dlouhodobě neprodávanější dovážený vůz na českém trhu, kterému už patří třetí příčka v absolutním pořadí všech prodávaných modelů; hned za dvěma stěžejními modely domácího výrobce.

Druhým nejprodávanějším Fordem prvního čtvrtletí byl model Focus (573) a na třetí pozici se propracoval Ford Fiesta (446), jehož prodeje po uvedení na trh každým měsícem stoupají.

„Naše prodejní výsledky dokazují, že nová auta se dají úspěšně prodávat i v době krize," okomentoval generální ředitel Fordu v ČR Jan Laube. „Pokud ovšem máte vynikající produkt, rozumné ceny, výborně fungující síť dealerů a skvěle sehraný importérský tým. Jako Ford."

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Objem veřejných stavebních zakázek do května vzrostl o 73 procent

20.05.2018 11:33 Praha - Veřejní investoři v Česku zadali do konce dubna stavebním firmám 1737 zakázek za 64,5…

Tvrdík: Zaplacení dluhu CEFC Europe zabránily kroky J&T

19.05.2018 12:42 Praha - Dosavadní místopředseda CEFC Europe Jaroslav Tvrdík na twitteru potvrdil, že CITIC Group v…

J&T nemá informace, že by dnes dostala zaplaceno za dluh CEFC

18.05.2018 16:00 Praha - Skupina J&T nemá žádné informace o tom, že by ji čínská společnost CITIC Group dnes…

Tkáč: J&T je připravena přijmout platbu CITIC a vrátit CEFC

18.05.2018 12:07 Aktualizováno Praha - Skupina J&T je připravena ihned přijmout od CITIC Group platbu za dluh CEFC Europe u česko…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama