Na Slovensku vede v prodeji Renault, předběhl Škodu

Bratislava - Šrotovné na Slovensku dočasně změnilo lídra slovenského trhu s automobily, kterému dosud kralovala Škoda se svým modelem Fabia. Jak uvedl slovenský server pravda.sk, v současné době se do čela prodejů dostal Renault.

Přidejte svůj názor

Podle předběžných statistik, které Pravdě poskytlo Sdružení automobilového průmyslu SR, se v první březnové vlně šrotovného na Slovensku prodalo asi 2836 škodovek. Renault ale za stejné období se šrotovným prodal více než 3000 vozů. Vyplývá to z údajů za necelých 19 tisíc automobilů, které si Slováci objednali ještě z prvního šrotovacího kola. Celkově se se šrotovným prodá přibližně 44 600 nových automobilů. Většina lidí, kteří nechali svá auta sešrotovat ve druhém kole, si ještě nový rodinný vůz závazně neobjednala.

Škoda Auto Slovensko nechce uvedené statistiky komentovat s tím, že oficiální údaje zatím nemá k dispozici. Renault Slovensko ale údaj o prodej více než tří tisíc vozidel potvrdil. "Modelů Renault Thalia se přitom prodalo kolem dvou tisíc kusů," řekla mluvčí Renaultu Slovensko Jana Rajcová. Renault Slovensko se dostal na první místo také v tabulce importérů, když společnost se šrotovným dosud prodala i přibližně 500 vozů značky Dacia. Škoda Auto Slovensko si zase zlepšila pozici prodejem 546 kusů vozů v rámci divize Seat. Naděje si obě automobilky dělají hlavně na následující týdny, kdy si nové auto s vládní prémií přijde vybrat ještě asi 22 tisíc lidí.

Oproti Škodě realizoval Renault údernou propagaci šrotovného v médiích.

Témata: Slovensko | šrotovné
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Investice v ohrožení? Brusel varuje před dopady daňové reformy v USA

12.12.2017 20:18 Brusel - Evropská komise dnes varovala amerického ministra financí Stevena Mnuchina, že plánovaná…

Facebook chce nově danit příjmy z reklamy v jednotlivých zemích

12.12.2017 19:56 Brusel - Americká společnost Facebook změní způsob, jakým odvádí daně. Více příjmů z reklamy začne…

Panika v energetice: Po explozi terminálu je část Evropy bez plynu

12.12.2017 17:21 Aktualizováno Baumgarten an der March - Exploze plynového terminálu na východě Rakouska u slovenských hranic…

Komentář Vojtěcha Varyše: Spojené státy Evropské? Unii pohřbívají…

10.12.2017 19:14 Šéf německých sociálních demokratů a bývalý předseda Evropského parlamentu Martin Schulz zvedl na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama