Eurozóna by se měla začít zotavovat v roce 2010

Varšava - Předseda Evropské centrální banky (ECB) Jean-Claude Trichet v sobotu prohlásil, že eurozóna by se měla začít zotavovat v roce 2010. Informovala o tom agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Předseda ECB svůj názor vyslovil v rozhovoru pro polský televizní kanál TVN 24. Na adresu Polska Trichet prohlásil, že by možná bylo nemoudré urychlovat polskou cestu k přijetí eura a dodal, že země, která usiluje o přijetí do eurobloku, by měla být na takový krok dobře připravena.

„Prožíváme obtížné období a rok 2009 je zjevně těžký pro všechny světové ekonomiky bez výjimky. Je však rovněž pravda, že máme všechny dobré důvody usuzovat, že zotavení se dostaví v průběhu roku 2010,“ uvedl předseda ECB.

Trichet se rovněž zmínil o otázkách další měnové politiky ECB. V podstatě však opakoval to, co již uvedl na tiskové konferenci ECB začátkem dubna, kdy prohlásil, že banka má stále ještě prostor pro snížení svých úrokových sazeb. Znovu také přislíbil, že v květnu zveřejní bližší podrobnosti o plánech ECB na takzvané nekonvenční „alternativní kroky“ v měnové politice.

ECB od října 2008 snížila svou klíčovou úrokovou sazbu o 3 procentní body. Očekává se, že další snížení bude mít úroveň 25 bazických bodů, dojde k němu rovněž v květnu a klíčová sazba se po něm dostane na úroveň 1,0 procenta.

Témata: EU
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odstartoval Karel Marx sérii zločinů a poprav? Historici se přou o počátky…

20.05.2018 07:10 Zprofanovaný filozof budí emoce i 200 let od svého narození. V německém Trevíru, kde se narodil, mu…

Myslíte si, že jste v bezpečí? Evropu čeká za pár let občanská válka,…

19.05.2018 14:57 Aktualizováno Brusel - Podle historika bruselské univerzity Davida Engelse do 20-30 let hrozí Evropě občanská…

Chtějí brexit i výhody EU. Jak dopadá odchod z Unie na běžné občany?

19.05.2018 08:55 Brusel/Londýn - Britští rybáři patří mezi nejzapřísáhlejší příznivce brexitu. Důvodem jejich…

Skončí EU jako Sovětský svaz? Odborníci předvídají rozpad evropského…

19.05.2018 07:30 Britský akademik Gwythian Prins a podporovatel brexitu předvídá konec EU, který s největší…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama