Velká Británie zavede milionářskou daň 50 procent

Londýn - Ministr financí Velké Británie Alistair Darling ve středu oznámil, že zavede padesátiprocentní milionářskou daň, která bude poprvé aplikována v dubnu 2010. Uvedl to britský deník The Guardian.

Přidejte svůj názor

Původní návrh na milionářskou daň počítal s daní ve výši 45 procent a opatření mělo být přijato až od roku 2011. Nyní polovinu příjmu odevzdají všichni, jejichž příjem přesáhne 150 tisíc liber ročně. Při prezentaci rozpočtu pro nový finanční rok to ve středu řekl britský ministr financí Alistair Darling.

Britský ministr financí rovněž oznámil, že pro letošní rok počítá s rozpočtovým deficitem 175 miliard liber. Celkový schodek rozpočtu by v příštím pětiletém rozpočtovém rámci měl dosáhnout sumy 703 miliardy liber, ještě v listopadu 2008 přitom ministerstvo počítalo se schodkem 434 miliardy liber. “ Rozpočtové schodky a vládní dluhy rostou po celém světě k hodnotám, které byly od dob druhé světové války nevídané. Vypořádáváme se s finanční krizí, která nemá obdoby a dluhová stimulace růstu je tou správnou věcí," vyjádřil se Darling.

Darling dále odhadl, že hrubý domácí produkt Velké Británie poklesne v roce 2009 o 3,5 procenta. Nový dech by podle něj měla britská ekonomika chytit již v roce 2010, kdy by mělo hospodářství podle vládních odhadů růst o 1,25 procenta. S tím ale nesouhlasí Mezinárodní měnový fond, který ve středu odhadl, že v roce 2010 poklesne produkt Británie o 0,4 procenta.

Témata: daň | Velká Británie
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Investice v ohrožení? Brusel varuje před dopady daňové reformy v USA

12.12.2017 20:18 Brusel - Evropská komise dnes varovala amerického ministra financí Stevena Mnuchina, že plánovaná…

Facebook chce nově danit příjmy z reklamy v jednotlivých zemích

12.12.2017 19:56 Brusel - Americká společnost Facebook změní způsob, jakým odvádí daně. Více příjmů z reklamy začne…

Panika v energetice: Po explozi terminálu je část Evropy bez plynu

12.12.2017 17:21 Aktualizováno Baumgarten an der March - Exploze plynového terminálu na východě Rakouska u slovenských hranic…

Komentář Vojtěcha Varyše: Spojené státy Evropské? Unii pohřbívají…

10.12.2017 19:14 Šéf německých sociálních demokratů a bývalý předseda Evropského parlamentu Martin Schulz zvedl na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama