Evropské akcie získaly ve středu jedno procento

Londýn - Evropské akcie ve středečním bouřlivém obchodování uzavíraly se ziskem jednoho procenta. Informovala o tom agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Středeční seance se na světových akciových trzích vyznačovala silně kolísavým průběhem, když akcie musely reagovat na sled rychle se měnících informací. Hlavní roli přitom sehrávaly hospodářské zprávy o ziscích velkých světových společností za první čtvrtletí 2009.

Ke kladným informacím patřily především zprávy o úspěšném vývoji americké finanční společnosti Wells Fargo. Americká společnost ve středu oznámila, že její zisk v prvním kvartálu 2009 činil rekordních 3,05 milionu dolarů, což je 56 centů za akcii.

Další příznivá informace byla o tom, že agentura JP Morgan zvýšila hodnocení společnosti Caterpillar. Agentura ocenila především to, že největší světový výrobce těžkých stavebních a důlních strojů podstatně vylepšil své rozpočtové bilance a posílil likviditu.

Optimismus evropských investorů posilily i výsledky farmaceutické společnost Gilead Sciences, která v prvním čtvrtletí 2009 překonala předpovědi analytiků především díky úspěšnému prodeji léku na zmírňování důsledků HIV.

Náladu evropského trhu naopak silně oslabila informace o dalším propadu investiční banky Morgan Stanley, která oznámila již svou druhou čtvrtletní ztrátu v řadě a jejíž čistá ztráta dosáhla v prvním kvartálu 2009 výše 177 milionů dolarů. Tržby společnosti se oproti stejnému období minulého roku propadly o 62 procent.

V celkovém chování trhu nakonec převládl dopad z příznivější části středečního informačního přívalu. Akciím přitom podstatně pomohla i zatím poslední statistika o vyvoji cen amerických rodinných domků, které v únoru oproti předchozímu měsíci stouply o 0,7 procenta.

Zprávy o vývoji v bankovním sektoru, v němž se informace o propadu Mogan Stanley zatím ukázala být spíše výjimkou, povzbudila k růstu především evropský bankovní sektor. Standard Chartered Bank získala ve středu 4,6 procenta, Barclays posílila o 9,6 procenta, Deutsche Bank si připsala 6,7 procenta a Commerzbank uzavírala se ziskem 9,6 procenta.

Bankovní sektor také přispěl rozhodujícím dílem k tomu, že po často protichůdných informacích zůstal v kladných číslech i celoevropský index vybraných akcií FTSEurofirst 300, který po zisku jednoho procenta uzavíral na úrovni 794,25 bodu.

Témata: burza | EU
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Evropské akcie získaly ve středu jedno procento

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Křetínský koupil slovenského výrobce kotlů SES - anotační foto

Křetínský koupil slovenského výrobce kotlů SES

30.03.2017 19:20 Praha - Společnost EP Industries miliardáře Daniela Křetínského získala většinový podíl ve…

Soud musí projednat žalobu Mironetu na stát o 626 milionů - anotační foto

Soud musí projednat žalobu Mironetu na stát o 626 milionů

30.03.2017 19:07 Praha - Žalobu firmy Mironet na stát kvůli odškodnění 626 milionů korun za policejní zátah z roku…

Intervence budou pokračovat, rozhodla ČNB. Analytici jsou jako na trní - anotační foto

Intervence budou pokračovat, rozhodla ČNB. Analytici jsou jako na trní

30.03.2017 17:50 Aktualizováno Praha - Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání rozhodla ponechat úrokové sazby na stávající…

Ekonomickou situaci hodnotí ze zemí Visegrádu nejlépe Češi - anotační foto

Ekonomickou situaci hodnotí ze zemí Visegrádu nejlépe Češi

30.03.2017 16:55 Praha - V lednu 2017 Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zjišťovalo, jak občané hodnotí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama