Slovenská automobilka PSA Peugeot Citroën nestíhá díky šrotovnému vyrábět

Trnava - Slovenská továrna automobilky PSA Peugeot Citroën zaznamenala díky zavedení šrotovného na Slovensku a ostatních evropských zemích výrazný nárůst objednávek. Jak v úterý napsal slovenský server cas.sk, vedení muselo po zavedení pracovních sobot přistoupit také na prodloužení pracovní doby.

Přidejte svůj názor

Automobilka tak prodloužila o hodinu odpolední směnu ve všech částech výroby, kromě lisovny. Tam už totiž několik týdnů pracují na tři směny.

"Zvýšený zájem je již i o model Peugeot 207. Poptávka je vyšší než současný objem výroby," vysvětlil důvody prodloužení odpoledních směn Peter Švec, mluvčí slovenské divize PSA Peugeot Citroën.

O hodinu déle začnou zaměstnanci pracovat od 1. června, opatření bude trvat osm týdnů a skončí 24. července.

"Zaměřujeme se na výrobu malých vozidel s nízkou spotřebou a nízkými emisemi CO2. Oba naše modely spadají pod kategorii vozidel, jejichž koupě je zvýhodněná ekologickými bonusy na trhu v Německu, Itálii a ve Francii," vysvětlil důvod nárůstu poptávky Švec.

V trnavské továrně PSA pracují tři tisíce zaměstnanců. Továrna PSA Peugeot Citroën spustila výrobu v Trnavě v červnu 2006. Jako první začala vyrábět model Peugeot 207, v prvním čtvrtletí roku 2009 pak uvedla na trh novinku Citroën C3 Picasso.

S ohromným nárůstem poptávky se potýká i mladoboleslavská automobilka Škoda Auto. Její představitelé se již nekolik týdnů snaží najít způsob, jak přizpůsobit výrobu množství objednávek. Hovoří se o pracovních sobotách, či přesunutí části výroby do továrny ve Vrchlabí. Finální rozhodnutí ale zatím nepadlo.

Témata: šrotovné
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zisk vatikánské banky klesl. Už není nejuzavřenější na světě, přesto má…

22.05.2018 19:31 Vatikán - Čistý zisk vatikánské banky, jejíž oficiální název je Institut náboženských záležitostí …

Urovnal Airbus spor s WTO? Prý ho nelegálně podporovala EU

22.05.2018 18:35 Paříž - Evropský výrobce letadel Airbus již učinil opatření, která mají zajistit, že výroba jeho…

Žije se lépe v Česku nebo na Slovensku? Nejhorší je to v Brně

22.05.2018 18:25 Aktualizováno Život v české nebo slovenské metropoli není až tolik odlišný. Vždyť dlouhé roky měli Češi i Slováci…

Euroskeptická vláda v Itálii? Prý si zahrává s ohněm, ekonomové trnou…

22.05.2018 17:16 Milán - Vyhlídky na vytvoření euroskeptické vlády v Itálii vzbuzují u ekonomů, evropských partnerů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama