Mayová vyzvala britské firmy k inovacím, slibuje nízké daně. Německo už prská

Londýn - Na výročním zasedání Konfederace britského průmyslu (CBI) dnes s projevem vystoupila britská premiérka Theresa Mayová. Britské podniky by měly podle ní více investovat do inovací. Také slíbila, že vláda firmy podpoří nízkými daněmi a zvýší výdaje na vědu a výzkum. Německo už plán kritizuje.

Přidejte svůj názor

Theresa Mayová

Mayová uvedla, že vláda zaujme "novou a aktivní roli" a bude pomáhat britským podnikům k růstu a prosperitě v období po odchodu země z Evropské unie. Hodlá dosáhnout toho, aby měla Británie nejnižší sazbu daně ze zisků firem v rámci skupiny předních světových ekonomik G20.

Nově zvolený americký prezident Donald Trump již během své předvolební kampaně slíbil, že ve Spojených státech daň ze zisků firem sníží na 15 procent. Podle serveru televize SkyNews Mayová dnešním prohlášením naznačila, že by mohla sazbu snížit pod 15 procent ze současných 20 procent. Mluvčí premiérky ale později uvedla, že vláda nastínila opatření vedoucí ke snížení sazby na 17 procent do roku 2020 a jakékoliv předpovědi další redukce sazeb označila za spekulace.

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble dnes Británii varoval před rozsáhlým snižováním daně z firemních zisků s tím, že země je zatím členem Evropské unie a musí dodržovat její pravidla.

"Víme, že odchod z EU znamená pro podniky nejistotu," uvedla. Takzvaný brexit ale podle ní přináší i nové příležitosti. "Vyhovme požadavku veřejnosti na změnu. Obnovme důvěru lidí a dokažme, že kapitalismus jim může zajistit lepší budoucnost. A společně vybudujme silnější a spravedlivější Británii," prohlásila.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Terno Škody Transportation ve Finsku: Dokončila nákup strojíren Transtech

21.05.2018 11:01 Helsinky - Škoda Transportation dokončila nákup finského výrobce tramvají a vlaků, firmy Transtech.…

Británie hodlá vypsat tendry na rivala systému Galileo letos

21.05.2018 05:22 Londýn - První tendry na satelitní navigační systém, který by konkuroval projektu EU Galileo, má…

Odstartoval Karel Marx sérii zločinů a poprav? Historici se přou o počátky…

20.05.2018 07:10 Zprofanovaný filozof budí emoce i 200 let od svého narození. V německém Trevíru, kde se narodil, mu…

Myslíte si, že jste v bezpečí? Evropu čeká za pár let občanská válka,…

19.05.2018 14:57 Aktualizováno Brusel - Podle historika bruselské univerzity Davida Engelse do 20-30 let hrozí Evropě občanská…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama