Mayová vyzvala britské firmy k inovacím, slibuje nízké daně. Německo už prská

Londýn - Na výročním zasedání Konfederace britského průmyslu (CBI) dnes s projevem vystoupila britská premiérka Theresa Mayová. Britské podniky by měly podle ní více investovat do inovací. Také slíbila, že vláda firmy podpoří nízkými daněmi a zvýší výdaje na vědu a výzkum. Německo už plán kritizuje.

Přidejte svůj názor

Theresa Mayová

Mayová uvedla, že vláda zaujme "novou a aktivní roli" a bude pomáhat britským podnikům k růstu a prosperitě v období po odchodu země z Evropské unie. Hodlá dosáhnout toho, aby měla Británie nejnižší sazbu daně ze zisků firem v rámci skupiny předních světových ekonomik G20.

Nově zvolený americký prezident Donald Trump již během své předvolební kampaně slíbil, že ve Spojených státech daň ze zisků firem sníží na 15 procent. Podle serveru televize SkyNews Mayová dnešním prohlášením naznačila, že by mohla sazbu snížit pod 15 procent ze současných 20 procent. Mluvčí premiérky ale později uvedla, že vláda nastínila opatření vedoucí ke snížení sazby na 17 procent do roku 2020 a jakékoliv předpovědi další redukce sazeb označila za spekulace.

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble dnes Británii varoval před rozsáhlým snižováním daně z firemních zisků s tím, že země je zatím členem Evropské unie a musí dodržovat její pravidla.

"Víme, že odchod z EU znamená pro podniky nejistotu," uvedla. Takzvaný brexit ale podle ní přináší i nové příležitosti. "Vyhovme požadavku veřejnosti na změnu. Obnovme důvěru lidí a dokažme, že kapitalismus jim může zajistit lepší budoucnost. A společně vybudujme silnější a spravedlivější Británii," prohlásila.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bývalý závodník Niki Lauda koupí aerolinky, které založil

23.01.2018 12:08 Aktualizováno Vídeň - Niki Lauda znovu získá nízkonákladovou leteckou společnost Niki, kterou před lety založil.…

Británie se postavila Murdochovi: Převzetí televize Sky není ve veřejném…

23.01.2018 11:57 Londýn - Britský antimonopolní úřad (CMA) se postavil proti převzetí placené televize Sky americkou…

Rakousko podá stížnost kvůli maďarské jaderné elektrárně Paks

22.01.2018 11:57 Vídeň - Rakousko podá stížnost kvůli dostavbě maďarské jaderné elektrárny Paks. Krok Vídně je…

V Polsku vypukl ostrý spor o letiště, Ryanair si stěžuje až v Bruselu

20.01.2018 16:34 Varšava - Irská letecká společnost Ryanair podala stížnost k evropským úřadům pro hospodářskou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama