Seniorů ve světě přibývá. Zacílit na ně reklamu je problém

Mnichov (Německo) - Zadavatelé reklamy mají velmi jasné představy o tom, jaké obrázky použít k přilákání potenciálních nových zákazníků v seniorské demografické skupině. Přesto je to nesmírně obtížné.

Přidejte svůj názor

Důchodci

Prošedivělé vlasy, vrásky (ale jen kolem očí), štíhlí a atletičtí. Tak vypadá většina starších modelů, kteří se objevují v reklamách, napsal zpravodajský server Süddeutsche Zeitung.

Ovšem když je vidíte šťastně brázdit venkovskou krajinu na elektrokolech, anebo se rozesmáté objímat v reklamě na léky na prostatu, vypadají spíš jako komiksové postavičky než skutečné lidské bytosti.

Otázkou je, jak dlouho ještě dokáže ekonomika táhnout tento zastaralý vlak. V Německu ještě nikdy nebylo tolik důchodců - a demografie dál míří tímto směrem. Každý pátý obyvatel Německa je starší 65 let - do roku 2060 to bude každý třetí.

V loňském roce mělo Německo poprvé v historii víc potenciálních zákazníků nad 50 let, než ve věkové kategorii od 14 do 49 let. Už jen tato čísla dělají tuto cílovou skupinu obzvláště zajímavou. "Mnoho společností podceňuje potenciál této 'nové generace' jako cílové skupiny," řekla Ursula Friedsamová, která se podílí na pořádání obchodního veletrhu "66" pro seniory v Mnichově.

Naše společnost vzhlížející k mládí má tendenci vnímat pojem "starý" jako "nepřitažlivý", což ve firmách vyvolává strach oslovovat seniorské kategorie z obavy, že by se jich mohly nějak dotknout. "Bohužel je velmi těžké vyhnat z marketingových oddělení firem tyto stereotypy," dodala Friedsamová.

A skrývá se v tom další problém. Kategorie "nad 50 let" zahrnuje několik desetiletí, což ztěžuje definování a studii "starších" jako jediného demografického bloku se stejnými tužbami či zájmy.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největším obchodním partnerem Německa je druhý rok po sobě Čína, ČR je…

21.02.2018 18:41 Berlín – V loňském roce, stejně jako v roce 2016, byla největším obchodním partnerem Německa Čína.…

Slovensko a Itálie se přou kvůli firmě Embraco, na kauzu si posvítí Brusel

21.02.2018 15:44 Bratislava - Slovenský ministr hospodářství Peter Žiga odmítl nařčení, že Bratislava hodlá…

Méně peněz z Bruselu? Chudé regiony včetně ČR mají obavy, píše Politico

21.02.2018 14:10 Brusel - Kombinace odchodu Británie z EU, po němž zůstane v rozpočtu díra za 12 až 13 miliard eur …

Itálie chce zabránit stěhování stovek pracovních míst na Slovensko

20.02.2018 20:31 Řím - Italská levicová vláda se dva týdny před volbami pustila do boje za záchranu pěti set…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama