Výdaje britských obyvatel jsou v nejdelším propadu za čtyři roky

Londýn - Spotřebitelské výdaje se v Británii v červenci snižovaly už třetí měsíc v řadě, což je nejdelší pokles od února 2013.

Přidejte svůj názor

Velká Británie

Reálný meziroční pokles se v červenci zrychlil na 0,8 procenta z 0,2 procenta v červnu. Vyplývá to z údajů společnosti Visa.

"Z těchto dat je patrné, že růst cen a stagnující platy dopadají na peněženky spotřebitelů," uvedl ředitel společnosti Visa pro Spojené království a Irsko Kevin Jenkins.

Právě kvůli slabšímu než očekávanému zvyšování mezd britská centrální banka minulý týden snížila svůj odhad hospodářského růstu země letos z 1,9 na 1,7 procenta a v příštím roce z 1,7 na 1,6 procenta. Budoucnost spotřebitelských výdajů, tradičního motoru ekonomiky, vidí hůř než jakéhokoli jiného sektoru.

Skutečnost, že britské domácnosti jsou pod tlakem, potvrzuje široká škála faktorů, od slabých maloobchodních prodejů, přes pokles registrací nových automobilů až po nové hypotéky. Jak vyplývá z dat společnosti pro průzkum trhu GfK, pokles kurzu britské libry po loňském rozhodnutí o odchodu Británie z Evropské unie přiživil inflaci, tempo růstu mezd je mizivé a spotřebitelská důvěra v červenci klesla na roční minimum.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Akcie aerolinek a CK po útocích ve Španělsku prudce klesají

18.08.2017 14:03 Londýn - Každý teroristický útok má vážné dopady na cestovní ruch. V reakci na útoky v Katalánsku…

Nezaměstnanost ve Francii klesla, očekává se silný růst HDP

17.08.2017 14:34 Aktualizováno Paříž - Francouzský statistický úřad INSEE dnes oznámil, že se nezaměstnanost ve druhém čtvrtletí…

Český dopravce Leo Express bude jezdit v Německu, převzal firmu Locomore

16.08.2017 14:56 Aktualizováno Berlín/Praha - Český dopravce Leo Express přebírá berlínskou železniční společnost Locomore, která…

Vejce kontaminovaná fipronilem se objevila i v Maďarsku, aféra bobtná v…

16.08.2017 11:16 Aktualizováno Budapešť/Berlín - Vejce a výrobky z vajec kontaminované insekticidem fipronil se objevily i v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama