Nezaměstnanost ve Francii klesla, očekává se silný růst HDP

Paříž - Francouzský statistický úřad INSEE dnes oznámil, že se nezaměstnanost ve druhém čtvrtletí podle metodiky Mezinárodní organizace práce (ILO) snížila na 9,5 procenta. V předchozím kvartálu byla o desetinu procentního bodu vyšší.

Přidejte svůj názor

Paříž, ilustrační foto

Francouzský trh práce utrpěl velké ztráty v důsledku finanční krize na konci minulého desetiletí. Statistický úřad už minulý týden oznámil, že růst počtu míst v soukromém sektoru byl nejrychlejší za více než šest let.

Současné oživení může usnadnit plány prezidenta Emmanuela Macrona prosadit reformy pracovního trhu, který je ve Francii nepružný. Jedna z odborových organizací, radikálně levicová CGT, na září ohlásila celonárodní protest proti plánovaným reformám. Ostatní organizace zvažují, zda se k ní připojí.

Nezaměstnanost ve Francii je stále výrazně vyšší než v sousedním Německu, kde je pod šesti procenty, a také v porovnání s Británií, kde je nezaměstnanost 4,4 procenta. "Francie, která letos zažívá růst aktivity, se vzdalovala náskoku Německa, ale už to dohání," řekl agentuře Reuters analytik Lorne Baring z ženevské investiční společnosti B Capital.

Francie má letos nakročeno k nejsilnějšímu hospodářskému růstu od roku 2011. Hrubý domácí produkt (HDP) by se měl zvýšit o 1,6 procenta po loňském růstu o 1,1 procenta.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ekonomika zachráněna. Úspěch CDU/CSU znamená její kontinuitu

24.09.2017 21:29 Praha - Vítězství konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové v německých parlamentních…

Uber přijde o licenci v Londýně, jeho praktiky prý ohrožují bezpečnost

22.09.2017 15:22 Aktualizováno Londýn - Londýnský úřad zodpovědný za dopravní systém (TfL) neobnoví Uberu provozní licenci, která…

Akcie L'Oréalu po smrti Bettencourtové posilují

22.09.2017 12:12 Paříž - Cena akcií L'Oréal dnes roste. Úmrtí Liliane Bettencourtové, která v podniku vlastnila…

Na Slovensku po změně zákona nastal boom osobních bankrotů

21.09.2017 12:16 Bratislava - Na Slovensku výrazně stoupl počet lidí, kteří se snaží přes osobní bankrot zbavit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama