Nezaměstnanost ve Francii klesla, očekává se silný růst HDP

Paříž - Francouzský statistický úřad INSEE dnes oznámil, že se nezaměstnanost ve druhém čtvrtletí podle metodiky Mezinárodní organizace práce (ILO) snížila na 9,5 procenta. V předchozím kvartálu byla o desetinu procentního bodu vyšší.

Přidejte svůj názor

Paříž, ilustrační foto

Francouzský trh práce utrpěl velké ztráty v důsledku finanční krize na konci minulého desetiletí. Statistický úřad už minulý týden oznámil, že růst počtu míst v soukromém sektoru byl nejrychlejší za více než šest let.

Současné oživení může usnadnit plány prezidenta Emmanuela Macrona prosadit reformy pracovního trhu, který je ve Francii nepružný. Jedna z odborových organizací, radikálně levicová CGT, na září ohlásila celonárodní protest proti plánovaným reformám. Ostatní organizace zvažují, zda se k ní připojí.

Nezaměstnanost ve Francii je stále výrazně vyšší než v sousedním Německu, kde je pod šesti procenty, a také v porovnání s Británií, kde je nezaměstnanost 4,4 procenta. "Francie, která letos zažívá růst aktivity, se vzdalovala náskoku Německa, ale už to dohání," řekl agentuře Reuters analytik Lorne Baring z ženevské investiční společnosti B Capital.

Francie má letos nakročeno k nejsilnějšímu hospodářskému růstu od roku 2011. Hrubý domácí produkt (HDP) by se měl zvýšit o 1,6 procenta po loňském růstu o 1,1 procenta.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České firmy v Rusku podepsaly kontrakty za 19 miliard

22.11.2017 14:59 Aktualizováno Moskva/Praha - České firmy dnes podepsaly v Moskvě smlouvy a dohody za 19 miliard korun. Například…

EK varovala pět zemí, že mohou překročit rozpočtová pravidla

22.11.2017 13:38 Aktualizováno Brusel - Evropská komise varovala pět států eurozóny, včetně Itálie a Belgie, že by příští rok…

Čeští podnikatelé se v Moskvě sešli s ruskými partnery

22.11.2017 10:56 Moskva - Možnost rozšíření kontaktů s ruským trhem navzdory mezinárodním ekonomickým sankcím…

EU nabídne Británii ambiciózní obchodní dohodu

20.11.2017 14:08 Londýn/Brusel - EU je připravena Spojenému království nabídnout "nanejvýš ambiciózní" dohodu o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama