Gayové a lesby berou nižší platy než heterosexuálové, jsou přitom vzdělanější

Berlín - Nižší platy v mnoha firmách mají nejen ženy, ale i homosexuálové. Podle studie Institutu pro hospodářský výzkum (DIW) činí v Německu rozdíl v hrubé hodinové mzdě ve srovnání s heterosexuálními muži 2,14 eura (56 Kč).

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Práce v kanceláři

Studie byla v pátek zveřejněna v Berlíně. Její autoři hovoří o "Sexuality Pay Gap", rozdílu platu souvisejícím se sexuální identitou. "V době nedostatku kvalifikovaných pracovních sil si žádný zaměstnavatel jakoukoli diskriminaci nemůže dovolit," upozornila ředitelka Německé společnosti pro personální management Katharina Heuerová.

Heterosexuální muž v Německu v průměru vydělá 18 eur (470 Kč) za hodinu. Lesbická žena má podle studie 16,44 eur za hodinu, tedy zhruba tolik, kolik její kolega gay a dokonce o více než dvě eura více, než heterosexuální žena.

Průzkum vycházel z dotazníků mezi téměř 460 příslušníky gayů, lesbiček a bisexuálů a více než 39.000 heterosexuály. Ze studie také vyplynulo, že lidé, kteří se označují za homosexuály, lesbičky nebo bisexuály jsou v průměru vzdělanější než heterosexuálové.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České firmy v Rusku podepsaly kontrakty za 19 miliard

22.11.2017 14:59 Aktualizováno Moskva/Praha - České firmy dnes podepsaly v Moskvě smlouvy a dohody za 19 miliard korun. Například…

EK varovala pět zemí, že mohou překročit rozpočtová pravidla

22.11.2017 13:38 Aktualizováno Brusel - Evropská komise varovala pět států eurozóny, včetně Itálie a Belgie, že by příští rok…

Čeští podnikatelé se v Moskvě sešli s ruskými partnery

22.11.2017 10:56 Moskva - Možnost rozšíření kontaktů s ruským trhem navzdory mezinárodním ekonomickým sankcím…

EU nabídne Británii ambiciózní obchodní dohodu

20.11.2017 14:08 Londýn/Brusel - EU je připravena Spojenému království nabídnout "nanejvýš ambiciózní" dohodu o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama