Francií otřásá salmonelóza. Z trhu musí být staženo 7000 tun kojeneckého mléka

Paříž - Úřady ve Francii nařídily stažení kojeneckého mléka vyráběného skupinou Lactalis pro Francii i zahraniční trhy vzhledem k riziku kontaminace salmonelou. Jde o téměř 7000 tun výrobků.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Lactalis již musela počátkem měsíce stáhnout z obchodů dvanáct dodávek kojeneckého mléka ze závodu v Craon na západě Francii. Nyní francouzské ministerstvo hospodářství a financí vydalo seznam více než 600 stahovaných položek, jejichž spotřebu a vývoz zakázalo.

Salmonela způsobuje průjmová onemocnění, nebezpečná může být především malým dětem, jakož i starším a nemocným lidem s oslabeným imunitním systémem kvůli velké ztrátě tekutin.

Předchozí pokyn ke stažení výrobků úřady vydaly poté, co salmonela ve Francii postihla dvě desítky kojenců. Ministerstvo nyní uvedlo, že opatření přijatá od 2. prosince nebyla s to zvládnout riziko kontaminace.

Ve Francii bylo tento týden ohlášeno pět nových případů salmonelózy u kojenců, z nichž jeden požíval rýžové mléko, které nefigurovalo mezi stahovanými výrobky na počátku měsíce. "Tyto děti jsou v pořádku," ujistilo ministerstvo.

Mluvčí společnosti odhadl, že zdrojem kontaminace mohla být od 1. do 6. května jedna ze sušáren závodu v Craon. "Jako preventivní opatření bylo rozhodnuto stáhnout všechny výrobky vyrobené od 15. února," řekl.

Úřady vyzvaly rodiče, aby nepoužívaly dotčené výrobky, zejména ty, které se ve Francii prodávají pod značkami Milumel a Picot. Jde o širokou škálu výrobků, z nichž některé se prodávají jen v lékárnách.

V českém tisku se před časem objevila informace, že síť lékáren Dr. Max, působící v Česku a na Slovensku, rozšířila sortiment o sušená kojenecká mléka vyráběná ve francouzském závodě Lactalis. Podle mluvčího sítě Michala Petrova ale dodávky pro lékárny Dr. Max byly vyrobeny v jiném období než výrobky, které jsou momentálně stahovány.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruský nejvyšší soud potvrdil trest Navalného v kauze Yves Rocher

25.04.2018 12:03 Moskva - Ruský nejvyšší soud dnes odmítl odeslat k novému prošetření kauzu vůdce ruské opozice…

Gazprom letos počítá s mírným zvýšením těžby plynu

25.04.2018 12:01 Moskva - Ruský plynárenský gigant Gazprom v letošním roce očekává nárůst své produkce plynu o…

Zisk švýcarské banky Credit Suisse překonal očekávání

25.04.2018 09:49 Curych - Švýcarská banka Credit Suisse v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 16 procent na 694…

Je to venku. Cambridge Analytica prozradila, co dělala s daty uživatelů

24.04.2018 20:19 Londýn - Psycholog Aleksandr Kogan, přes jehož aplikaci získala firma Cambridge Analytica (CA)…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama