Stávkující Francie čeká až milion demonstrantů

Hlavní francouzské odborové centrály svolaly na čtvrtek demonstrace po celé Francii, protestovat proti dopadům ekonomické krize by měl až milion Francouzů. Informoval o tom ve čtvrtek server France24 s odvoláním na agenturu AFP.

Přidejte svůj názor

Až milion protestujících na dvou stech místech po celé Francii a kolaps dopravy se očekává od čtvrteční stávky, kterou pořádají hlavní odborové centrály v zemi. Realita je však zatím střízlivější. Stávkující, s nimiž sympatizují až tři čtvrtiny Francouzů, zatím vnitrostátní dopravu nenarušili. "Říci, že země je stávkou paralyzována, by bylo značně přehnané," tvrdí korespondent France 24 z francouzského vlakového nádraží, kde zatím nebylo nahlášeno žádné rušení spojů.

Během dne se však problémy jistě dají čekat. Demonstrujícím se totiž nelíbí dopady globální ekonomické krize, které vnímají prostřednictvím propouštění a uzavírání podniků. Kromě zaměstnanců státní správy se tak protestů zúčastní i zaměstnanci ropných, automobilových či farmaceutických společností. Nezaměstnanost ve Francii totiž vzrostla na dva miliony lidí, během letošního roku se pak očekává ztráta dalších 350 tisíc pracovních míst.

"Letům Českých aerolinií jsou kvůli stávce tamních řídících letového provozu přidělovány pozdější časy odletů. Ranní linka tak odletěla se zpožděním do 40 minut. Podobný vliv bude mít stávka i na další odlety," informovala agenturu Mediafax tisková mluvčí Českých aerolinií Daniela Hupáková. Uvedla dále, že České aerolinie ve čtvrtek plánují ještě dva lety do Paříže a zpět, jeden let do Štrasburku a jeden do Marseille.

"Stávka ve Francii nemá vliv na provoz na Letišti Praha, žádný let zatím nebyl zrušen," uvedla Eva Krejčí, tisková mluvčí Letiště Praha.

Témata: Ekonomika | Demonstrace
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU obrací kormidlo? Začne jednat o obchodu s Austrálií a Novým Zélandem

22.05.2018 11:54 Brusel - Členské země EU dnes daly Evropské komisi zelenou začít vyjednávat s Austrálií a Novým…

Žije se lépe v Česku nebo na Slovensku? Nejhorší je to v Brně

22.05.2018 11:13 Život v české nebo slovenské metropoli není až tolik odlišný. Vždyť dlouhé roky měli Češi i Slováci…

Nejznámější ulice na světě? Red Light District není jen výkladní skříní…

22.05.2018 09:46 Je to nejznámější ulice v Amsterodamu, tzv. Čtvrť červených luceren, kde jsou ve výlohách tamních…

Pohroma pro milovníky vína: Kam se podělo francouzské růžové?

22.05.2018 07:29 Paříž - Francouzské růžové víno se letos patrně stane obětí vlastního úspěchu a bude ho nedostatek,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama