Stávkující Francie čeká až milion demonstrantů

Hlavní francouzské odborové centrály svolaly na čtvrtek demonstrace po celé Francii, protestovat proti dopadům ekonomické krize by měl až milion Francouzů. Informoval o tom ve čtvrtek server France24 s odvoláním na agenturu AFP.

Přidejte svůj názor

Až milion protestujících na dvou stech místech po celé Francii a kolaps dopravy se očekává od čtvrteční stávky, kterou pořádají hlavní odborové centrály v zemi. Realita je však zatím střízlivější. Stávkující, s nimiž sympatizují až tři čtvrtiny Francouzů, zatím vnitrostátní dopravu nenarušili. "Říci, že země je stávkou paralyzována, by bylo značně přehnané," tvrdí korespondent France 24 z francouzského vlakového nádraží, kde zatím nebylo nahlášeno žádné rušení spojů.

Během dne se však problémy jistě dají čekat. Demonstrujícím se totiž nelíbí dopady globální ekonomické krize, které vnímají prostřednictvím propouštění a uzavírání podniků. Kromě zaměstnanců státní správy se tak protestů zúčastní i zaměstnanci ropných, automobilových či farmaceutických společností. Nezaměstnanost ve Francii totiž vzrostla na dva miliony lidí, během letošního roku se pak očekává ztráta dalších 350 tisíc pracovních míst.

"Letům Českých aerolinií jsou kvůli stávce tamních řídících letového provozu přidělovány pozdější časy odletů. Ranní linka tak odletěla se zpožděním do 40 minut. Podobný vliv bude mít stávka i na další odlety," informovala agenturu Mediafax tisková mluvčí Českých aerolinií Daniela Hupáková. Uvedla dále, že České aerolinie ve čtvrtek plánují ještě dva lety do Paříže a zpět, jeden let do Štrasburku a jeden do Marseille.

"Stávka ve Francii nemá vliv na provoz na Letišti Praha, žádný let zatím nebyl zrušen," uvedla Eva Krejčí, tisková mluvčí Letiště Praha.

Témata: Ekonomika | Demonstrace
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Investice v ohrožení? Brusel varuje před dopady daňové reformy v USA

12.12.2017 20:18 Brusel - Evropská komise dnes varovala amerického ministra financí Stevena Mnuchina, že plánovaná…

Facebook chce nově danit příjmy z reklamy v jednotlivých zemích

12.12.2017 19:56 Brusel - Americká společnost Facebook změní způsob, jakým odvádí daně. Více příjmů z reklamy začne…

Panika v energetice: Po explozi terminálu je část Evropy bez plynu

12.12.2017 17:21 Aktualizováno Baumgarten an der March - Exploze plynového terminálu na východě Rakouska u slovenských hranic…

Komentář Vojtěcha Varyše: Spojené státy Evropské? Unii pohřbívají…

10.12.2017 19:14 Šéf německých sociálních demokratů a bývalý předseda Evropského parlamentu Martin Schulz zvedl na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama