CD z Česka zaplaví Evropu

Praha - Obří kontrakt uzavřela společnost GZ Digital Media z Loděnice na Berounsku. Stala se výhradním výrobcem hudebních cédéček pro mediální gigant Universal Music pro trhy v Česku, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku, uvádí páteční vydání deníku E15.

Přidejte svůj názor

Jde o exkluzivní partnerství, kde velikost každé konkrétní zakázky se teprve bude určovat.

„Je to docela nová věc, jde o veškeré standardní výroby od lisování a tištění přes doprovodné tiskoviny až po balení,“ konstatuje manažer GZ Digital Media Petr Levenec.

Universal Music informaci deníku E15 potvrdil. „Firma GZ vyhrála soutěž na výrobu CD pro pět východoevropských trhů,“ uvedl obchodní ředitel firmy Roman Kabilka.

Pro Universal Music, který je jedním z největších zákazníků podniku, dělají GZ také klasické vinylové desky pro celou Evropu. „Klasické desky směřují hlavně do Velké Británie, do Francie a do části Německa,“ vyjmenovává Levenec.

Základ této spolupráci položila výhra ve veřejné soutěži před třemi lety. Tehdy připadla loděnickým část produkce klasických černých desek Universalu. „Před rokem jsme pro ně začali dělat ruční balení, půl roku zpátky jsme uspěli v tendru na část dodávek tiskovin,“ líčí Levenec.

Na začátku října GZ Digital Media oznámila, že chce výrazně investovat i do nových technologií. Na výrobu Blue-ray disků a navýšení kapacit pro lisování DVD má jít 250 milionů korun, vznikne třicet nových míst. Na modernizaci získala firma státní pobídku v podobě slevy na dani z příjmu.

Témata: Obchody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odstartoval Karel Marx sérii zločinů a poprav? Historici se přou o počátky…

20.05.2018 07:10 Zprofanovaný filozof budí emoce i 200 let od svého narození. V německém Trevíru, kde se narodil, mu…

Myslíte si, že jste v bezpečí? Evropu čeká za pár let občanská válka,…

19.05.2018 14:57 Aktualizováno Brusel - Podle historika bruselské univerzity Davida Engelse do 20-30 let hrozí Evropě občanská…

Chtějí brexit i výhody EU. Jak dopadá odchod z Unie na běžné občany?

19.05.2018 08:55 Brusel/Londýn - Britští rybáři patří mezi nejzapřísáhlejší příznivce brexitu. Důvodem jejich…

Skončí EU jako Sovětský svaz? Odborníci předvídají rozpad evropského…

19.05.2018 07:30 Britský akademik Gwythian Prins a podporovatel brexitu předvídá konec EU, který s největší…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama