Tesco v problémech! Neví jak dál, investoři žádají změny

Londýn - Hlavní akcionáři společnosti Tesco vyzvali třetí největší maloobchodní řetězec na světě, aby přehodnotil svou strategii a zlepšil se na domácím trhu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní vydání listu Sunday Times.

Diskuse: 1

Tesco v problémech! Neví jak dál, investoři žádají změny - anotační foto
reklama

Legal & General Investment Management uvedl, že společnost by měla přemýšlet o alokaci svého kapitálu a jeho návratnosti.

"Je třeba přemýšlet dlouho a tvrdě o tom, co chce být - to může být všechno pro všechny, nebo by se měla soustředit na svůj klenot - britský obchod s potravinami?," řekl Richard Black z L&G listu Sunday Times jménem třetího největšího akcionáře společnosti Tesco se čtyřmi procenty akcií.

"Samozřejmě, je pravděpodobné, že se vyvolávají otázky týkající se dalších oblastí podnikání, jako je Amerika a banka," dodal.

Tesco vydalo první ziskové varování v lednu poté, co zaznamenalo nejhorší Vánoce za posledních několik desetiletí.

Investoři zoufale chtějí vidět zlepšení Teska na domácím trhu, kde jeho podíl klesl v posledních měsících na nejnižší úroveň od roku 2005.

Podle výsledků průzkumu trhu Kantar Worldpanel totiž klesl meziročně podíl Teska na trhu o 0,4 procentního bodu na 30,2 procenta k 18. březnu, zatímco podíl konkurenta Asda, ve vlastnictví americké firmy Wal-Mart Stores Inc, se zvýšil o 0,6 procentního bodu na 17,9 procent.

Tesco zveřejní předběžné výsledky svého hospodaření 18. dubna a stanoví zároveň své investiční plány pro svou britskou divizi. "Ve Velké Británii jsme začali náš plán investic loni v létě, zrychlili jsme v lednu tempo a už jsme oznámili významné aktivity," reagoval mluvčí společnosti Tesco.

Maloobchodní řetězec Tesco začátkem března oznámil, že vytvoří během dvou let ve Velké Británii až 20 tisíc pracovních míst, otevře nové obchody a zkvalitní nabídku čerstvých potravin. Společnost Tesco tehdy dále uvedla, že nová pracovní místa by měla zahrnovat pozice na plný i částečný úvazek a některá učňovská místa pro nové zaměstnance.

Tesco je největší soukromý zaměstnavatel v Británii s více než 290 tisíci zaměstnanci, přičemž čtvrtina z nich je ve věku do 25 let.

reklama
Klíčová slova: Tesco Akcie

Diskuse

Tesco v problémech! Neví jak dál, investoři žádají změny

Počet příspěvků: , poslední 09.04.2012 16:32
(Zobrazeno posledních 1 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Další zdražení cigaret? Výbor podpořil zvýšení daně, rozhodnou poslanci - anotační foto

Další zdražení cigaret? Výbor podpořil zvýšení daně, rozhodnou poslanci

02.09.2015 12:21 Aktualizováno Praha – Kuřáci budou muset sáhnout hlouběji do kapsy. Krabička cigaret by od nového roku měla podražit o tři...

Evropa je ekonomicky stabilní. Rusko je z nejhoršího venku, tvrdí experti - anotační foto

Evropa je ekonomicky stabilní. Rusko je z nejhoršího venku, tvrdí experti

02.09.2015 11:51 Praha - Sankce ze strany EU, nižší výnosy z ropného průmyslu a neutuchající boje na východě Ukrajiny...

Brněnské výstaviště rozšiřuje portfolio veletrhů o InterMountain - anotační foto

Brněnské výstaviště rozšiřuje portfolio veletrhů o InterMountain

02.09.2015 11:13 Brno - Mezinárodní veletrh horských technologií InterMountain se na brněnském výstavišti uskuteční poprvé ve...

Vysokoškoláci hledají bydlení. Vyplatí se nájem nebo podnájem? - anotační foto

Vysokoškoláci hledají bydlení. Vyplatí se nájem nebo podnájem?

02.09.2015 11:11 Praha - Většina obyvatel Česka bydlí ve svém. V pronájmu žije necelá čtvrtina Čechů. Nejvíce tento typ...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 21398 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama