Na Slovensku vypukla druhá vlna šrotovného

Bratislava - Druhá vlna šrotovného na Slovensku propukla masivním tempem, motoristé během pondělního dopoledne nechali sešrotovat 2 500 aut. Informoval o tom server Dnes.sk s odvoláním na údaje Sdružení automobilového průmyslu SR.

Přidejte svůj názor

371

Slovensko obnovilo šrotovné v pondělí, místní ministerstvo hospodářství vyčlenilo na podporu prodejů nových automobilů 22,1 milionu korun.

Celková výše takzvané šrotovací prémie na koupi nového vozu při likvidaci starého zůstává nezměněna, tedy 2 000 eur. Stát je ale tentokrát ochoten poskytnout jen 1 000 eur s podmínkou, že stejnou výši sleví z ceny vozu také prodejce.

Podle ministerstva by tato druhá vlna šrotovného měla podpořit nákup zhruba 20 600 vozů. Maximální pořizovací cena vozidla, při které může motorista uplatnit šrotovné stále zůstává na úrovni 25 000 eur. Stejně tak se nemění věk likvidovaného vozidla, to musí být starší než 10 let.

První vlna šrotovného na Slovensku skončila 25. března, tedy pouhých 13 dní po jeho zavedení. Za toto období lidé nakoupili 10 266 nových aut za celkem 92,062 milionu eur. Podle slovenského ministerstva hospodářství získal stát z první vlny šrotovného zhruba 4,8 milionu eur.

Ministr hospodářství Slovenské republiky Lubomír Jahnátek minulý týden nevyloučil, že po druhé vlně šrotovného budou následovat další. "Podařilo se mi dosáhnout toho, že v usnesení vlády není stanovisko, že druhé kolo šrotovného bude poslední. Neumím predikovat budoucnost, ale myslím, že uvidíme, jak půjde druhé kolo," řekl Jahnátek.

Témata: šrotovné
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Investice v ohrožení? Brusel varuje před dopady daňové reformy v USA

12.12.2017 20:18 Brusel - Evropská komise dnes varovala amerického ministra financí Stevena Mnuchina, že plánovaná…

Facebook chce nově danit příjmy z reklamy v jednotlivých zemích

12.12.2017 19:56 Brusel - Americká společnost Facebook změní způsob, jakým odvádí daně. Více příjmů z reklamy začne…

Panika v energetice: Po explozi terminálu je část Evropy bez plynu

12.12.2017 17:21 Aktualizováno Baumgarten an der March - Exploze plynového terminálu na východě Rakouska u slovenských hranic…

Komentář Vojtěcha Varyše: Spojené státy Evropské? Unii pohřbívají…

10.12.2017 19:14 Šéf německých sociálních demokratů a bývalý předseda Evropského parlamentu Martin Schulz zvedl na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama