Výhody technologie UV lakování v průmyslu

Praha - Technologie UV lakování se těší rostoucí oblibě napříč řadou odvětví a její zavedení představuje velkou konkurenční výhodu nejen na českém ale i evropském trhu. Na níže uvedených řádcích vám prozradíme, jaké jsou výhody těchto technologií pro koncové zákazníky a výrobní podniky.

Přidejte svůj názor

Výhody technologie UV lakování v průmyslu - anotační foto

Technologie UV lakování je aplikovatelná na veškeré typy povrchů (dokonce i velmi členité povrchy a trojrozměrné díly). Koncové zákazníky potěší výrobky, na nichž byla technologie UV lakování použita, vzhledem, vyšší odolnosti proti poškrábání, odolností proti UV záření a povětrnostním podmínkám (např. hliník s aplikovanými UV tvrditelnými laky je vysoce odolný proti korozi)) a stabilita barev. Ekologicky smýšlející spotřebitelé jistě ocení fakt, že UV tvrditelné laky neobsahují žádné či velmi malé množství těkavých látek, nepatří mezi karcinogenní látky a odpad z nich nepatří do žádné třídy nebezpečnosti.

Výrobní podniky naopak ocení rychlost procesu lakování s UV tvrditelnými laky, který představuje úsporu nejen na lidské síle, ale také na spotřebované energii. Mezi další výhody, jež mají pozitivní vliv na ekonomiku podniku, patří možnost opětovného použití postřiku, pouze nepatrné emise, malé požadavky na prostor, práce bez ředidlových systémů (tj. tento proces nevyžaduje požární ochranu) a výrazné úspory nátěrové hmoty z důvodu vyššího obsahu sušiny a vydatnosti nátěrové hmoty.

Pro podniky v ČR nabízí UV lakování příležitost k další expanzi na zahraniční trhy

Další významný pozitivní vliv představuje stále relativně malé rozšíření této technologie mezi výrobci či průmyslovými lakovnami, její zavedení tedy představuje velkou konkurenční výhodu, díky které i do České republiky přivádí zahraniční podniky (technologii UV lakování zavedla např. společnost Lakovna Hajdík, s.r.o., naši práci mohou ocenit zákazníci firem jako Honda, Volkswagen, Ford, Land Rover, Airbus, Daimler či Siemens. „Od zavedení technologie UV tvrditelných laků si slibujeme nejen to, že naše společnost bude ještě více přátelštější k životnímu prostředí, ale také potvrzení pozice jedné z technologicky nejlépe vybavených průmyslových lakoven v Evropě", objasňuje důvody zavedení nové technologie Milan Hajdík, technolog lakování ve společnosti Lakovna Hajdík, s.r.o.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Výhody technologie UV lakování v průmyslu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Německé firmy se obávají zhoršení ekonomických podmínek - anotační foto

Německé firmy se obávají zhoršení ekonomických podmínek

26.03.2017 18:47 Berlín - Řada německých firem se obává zhoršení ekonomických podmínek. V rozhovoru s listem…

Írán uvalil sankce na 15 amerických firem kvůli podpoře Izraele - anotační foto

Írán uvalil sankce na 15 amerických firem kvůli podpoře Izraele

26.03.2017 18:11 Aktualizováno Teherán - Írán zavedl sankce proti 15 americkým společnostem za jejich údajnou podporu Izraele a …

Finanční správa vybrala do konce března na DPH o 15 procent více - anotační foto

Finanční správa vybrala do konce března na DPH o 15 procent více

26.03.2017 15:27 Praha - Finanční správa během prvních třech měsíců letošního roku vybrala na dani z přidané hodnoty…

Tesku hrozí masivní pokuta za účetní skandál - anotační foto

Tesku hrozí masivní pokuta za účetní skandál

25.03.2017 17:08 Londýn - Největší britská maloobchodní společnost Tesco by v brzké době mohla s britským Úřadem pro…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama