Hledejte pracovní příležitosti v zahraničí, podnikejte a učte se cizí jazyky

Chcete vyrazit do zahraničí za prací? Rádi byste nabrali zkušenosti mimo Českou republiku a v budoucnosti je zúročili ve své profesní kariéře? Není problém. V současnosti můžete svobodně vycestovat a zkusit pracovat i mimo svoji domovskou zemi. Není problém zajistit si jazykový kurz a dokonce se otevírají i cesty k podnikání v evropském prostoru.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Londýn, Tower Bridge

Najít práci je snadné

Pracovní příležitosti ve vaší zemi jsou do určité míry omezené. Můžete sice hledat v různých regionech, ale v oboru se setkáváte s těmi samými lidmi, není možné si příliš rozšířit obzor. Zvláště pro mladé lidi je ale dobré, když mohou úplně změnit prostředí a načerpat nové zkušenosti odjinud.

Proč je dobré vyjet na zkušenou do zahraničí?

  • Dokonale se naučíte jazyk
  • Uvidíte způsob práce jinde, můžete pak využít i jiné pracovní postupy, než ty, na které jste zvyklí doma
  • Získáte nové kontakty
  • Můžete úspěšně nastartovat kariéru


Ovšem i když dostanete odvahu opustit teplo domova a máte chuť nechat se v zahraničí zaměstnat, možná si nevíte rady s tím, kde vlastně vůbec hledat pracovní příležitosti v cizině. Není to ale tak složité, jak to možná na první pohled vypadá. Najděte si práci v Anglii, tato země je zdrojem zajímavých pracovních příležitostí. Máte příležitost si zde dobře vydělat, protože minimální mzda činí více než 7 Euro za hodinu. I když se často mluví o tom, že především v Londýně jakožto hlavním městě Velké Británie jsou náklady na ubytování vysoké, můžete si rezervovat takové ubytování, na kterém i hodně ušetříte.

Vzdělávání firmám na míru

Ať již se rozhodnete hledat zkušenosti v zahraničí nebo zůstat v pracovním poměru doma, vždy se vyplatí učit se cizí jazyk. Jeho znalost vám pomůže při hledání pracovních příležitostí, můžete se snáze uplatnit. Mnohé firmy jsou dnes naštěstí natolik osvícené, že svým zaměstnancům výuku zprostředkují. Navštěvovat kurz angličtiny pro firmy je proto vítanou příležitostí k tomu, jak si rozšířit vzdělání. Nespornou výhodou je, že systém výuky se dá nastavit přesně podle firemních potřeb. Vybere se nejvhodnější a nejefektivnější způsob, jak zaměstnance vzdělávat, aby hodiny anglického jazyka přinášely skutečné výsledky.

Nákupem hotové společnosti ušetříte čas

Svět je dnes otevřený novým příležitostem. Můžete cestovat, učit se cizí jazyky, pracovat v cizí zemi. Proto nikdo a nic nebrání tomu, abyste mohli v zahraničí také podnikat. Možná máte dobrý nápad, jak zaplnit nějakou díru na evropském trhu. Nechybí vám ani odvaha pustit se do něčeho nového, byť jde o trochu rizikový podnik. Jenže spousta lidí ztroskotá na nepřehledné a náročné byrokracii, která je s počátkem každého podnikání bohužel spojena. Přitom pro zahájení podnikání v prostoru Evropské unie je nezbytně nutná evropská společnost. Naštěstí si můžete koupit předem připravenou, tzv. ready made společnost a tím si start podnikání výrazně zjednodušíte. Pokud byste společnost zakládali sami, může to trvat dlouhé týdny či dokonce měsíce. Když ale nakoupíte již založenou společnost, ve které se jenom udělají změny podle vašich potřeb, ušetříte spoustu času.

Nepodceňujte vzdělání

Podnikání v zahraničí, získávání pracovních zkušeností mimo místo, kde jste vyrostli, to vše vyžaduje vzdělání, orientaci v různých vysoce odborných oblastech. Nikdy proto není na škodu vystudovat školu v oboru, který vás zajímá, baví a považujete ho vzhledem k budoucí kariéře za perspektivní. Absolutorium určitých škol otevírá dveře v některých firmách. V této souvislosti je důležité i psaní diplomové práce, která musí být na vysoké úrovni. Mapuje určitý odborný problém a měla by nabídnout nové cesty jeho řešení.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Hledejte pracovní příležitosti v zahraničí, podnikejte a učte se cizí jazyky

Vstupte do diskuze (1)

Doporučujeme

Slovákům se žije hůř, míra ohrožení chudobou loni vzrostla

30.04.2017 19:46 Bratislava - Riziko chudoby na Slovensku se zvyšuje. Podle nových dat statistického úřadu SR loni…

Finanční správa kontroluje dluhopisy Agrofertu, i ty pro Babiše

30.04.2017 17:23 Aktualizováno Praha - Specializovaný finanční úřad si vyžádal od společnosti Agrofert podklady k veškerým…

Zákazy sdílené ekonomiky nemají smysl, tvrdí Havlíček. Odmítl poplatky za…

30.04.2017 14:47 Praha - Sdílená ekonomika je model podnikání, který je postavený na pronájmu, výměnách i sdílení…

Ukrajinci zachraňují polské hospodářství před katastrofou

30.04.2017 12:13 Varšava/Kyjev - Poláci hromadně odcházejí za prací na Západ a jejich místa nahrazují Ukrajinci.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama