Kdy nakoupit na internetu nejpozději před Ježíškem?

Praha - Jaký je nejzazší termín, do kdy na internetu objednávat vánoční dárky tak, aby dorazily pod stromeček? Doručení do Vánoc při objednání v pondělí 19. prosince garantuje devět z deseti e-shopů. Vyplývá to z údajů nákupního portálu Heureka.cz a e-shopů zapojených do služby Garance dodání do Vánoc.

Přidejte svůj názor

Kdy nakoupit na internetu nejpozději před Ježíškem? - anotační foto

„Tím, že Štědrý den letos vychází na sobotu, bude v nákupech online hrát důležitou roli pondělí 19. prosince. To by zároveň měl být pro všechny, kteří chtějí mít všechny dárky pod stromečkem včas, nejzazší termín nákupu online. Dodání do Vánoc garantuje při objednávkách v pondělí zhruba 90 % zapojených e-shopů," říká Jan Kriegel, ředitel zákaznického centra nákupního portálu Heureka.cz. S blížícím se Štědrým dnem Garance doručení do Vánoc klesá. I když necelé dvě třetiny e-shopů garantují doručení do Vánoc i při objednávkách 21. prosince, klesá pro zákazníky počet nabídek s garancí, ze kterých mohou vybírat. „Možnost objednávat i po tomto datu budou mít zákazníci stále – nabídka se však bude každým dnem snižovat a riziko případných komplikací s doručením naopak zvyšovat," dodává Jan Kriegel.

Počasí nebo dopravci. Letos budou mít opět pilno

Obecně je dobré nákup dárků na internetu nenechávat na poslední chvíli. S dostatečným předstihem mají e-shopy plné sklady a zboží stíhají včas doručovat také přepravní společnosti. „Podle našich odhadů bude letošní sezóna opět silnější než ta loňská. Mezi komplikace s doručením se může, kromě nepříznivého počasí, vloudit například také přehlcenost dopravních společností," říká Jan Kriegel. Právě z těchto důvodů doporučuje objednávat dárky s předstihem.

Rada pro objednávky na poslední chvíli: Rychlé platby a osobní odběr

Čím blíže ke Štědrému dni, tím více se vyplatí využívat i jiné možnosti dopravy. „I v případě osobního odběru je však potřeba se informovat o tom, zda je zboží dostupné v místě vyzvednutí nebo je potřeba jej tam nejprve dopravit," doplňuje Kriegel. Rozhodující je před Vánoci také výběr platební metody. Pro usnadnění je zákazníkům u nabídek e-shopů. Které jsou zapojeny, zobrazena ikonka Vánočního stromečku, kde je uvedeno do jakého data objednání e-shop doručení do Vánoc garantuje.

Témata: e-shopy | Vánoce | Heureka.cz
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Kdy nakoupit na internetu nejpozději před Ježíškem?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Německé firmy se obávají zhoršení ekonomických podmínek - anotační foto

Německé firmy se obávají zhoršení ekonomických podmínek

26.03.2017 18:47 Berlín - Řada německých firem se obává zhoršení ekonomických podmínek. V rozhovoru s listem…

Írán uvalil sankce na 15 amerických firem kvůli podpoře Izraele - anotační foto

Írán uvalil sankce na 15 amerických firem kvůli podpoře Izraele

26.03.2017 18:11 Aktualizováno Teherán - Írán zavedl sankce proti 15 americkým společnostem za jejich údajnou podporu Izraele a …

Finanční správa vybrala do konce března na DPH o 15 procent více - anotační foto

Finanční správa vybrala do konce března na DPH o 15 procent více

26.03.2017 15:27 Praha - Finanční správa během prvních třech měsíců letošního roku vybrala na dani z přidané hodnoty…

Tesku hrozí masivní pokuta za účetní skandál - anotační foto

Tesku hrozí masivní pokuta za účetní skandál

25.03.2017 17:08 Londýn - Největší britská maloobchodní společnost Tesco by v brzké době mohla s britským Úřadem pro…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama