Kdy nakoupit na internetu nejpozději před Ježíškem?

Praha - Jaký je nejzazší termín, do kdy na internetu objednávat vánoční dárky tak, aby dorazily pod stromeček? Doručení do Vánoc při objednání v pondělí 19. prosince garantuje devět z deseti e-shopů. Vyplývá to z údajů nákupního portálu Heureka.cz a e-shopů zapojených do služby Garance dodání do Vánoc.

Přidejte svůj názor

Vánoce

„Tím, že Štědrý den letos vychází na sobotu, bude v nákupech online hrát důležitou roli pondělí 19. prosince. To by zároveň měl být pro všechny, kteří chtějí mít všechny dárky pod stromečkem včas, nejzazší termín nákupu online. Dodání do Vánoc garantuje při objednávkách v pondělí zhruba 90 % zapojených e-shopů," říká Jan Kriegel, ředitel zákaznického centra nákupního portálu Heureka.cz. S blížícím se Štědrým dnem Garance doručení do Vánoc klesá. I když necelé dvě třetiny e-shopů garantují doručení do Vánoc i při objednávkách 21. prosince, klesá pro zákazníky počet nabídek s garancí, ze kterých mohou vybírat. „Možnost objednávat i po tomto datu budou mít zákazníci stále – nabídka se však bude každým dnem snižovat a riziko případných komplikací s doručením naopak zvyšovat," dodává Jan Kriegel.

Počasí nebo dopravci. Letos budou mít opět pilno

Obecně je dobré nákup dárků na internetu nenechávat na poslední chvíli. S dostatečným předstihem mají e-shopy plné sklady a zboží stíhají včas doručovat také přepravní společnosti. „Podle našich odhadů bude letošní sezóna opět silnější než ta loňská. Mezi komplikace s doručením se může, kromě nepříznivého počasí, vloudit například také přehlcenost dopravních společností," říká Jan Kriegel. Právě z těchto důvodů doporučuje objednávat dárky s předstihem.

Rada pro objednávky na poslední chvíli: Rychlé platby a osobní odběr

Čím blíže ke Štědrému dni, tím více se vyplatí využívat i jiné možnosti dopravy. „I v případě osobního odběru je však potřeba se informovat o tom, zda je zboží dostupné v místě vyzvednutí nebo je potřeba jej tam nejprve dopravit," doplňuje Kriegel. Rozhodující je před Vánoci také výběr platební metody. Pro usnadnění je zákazníkům u nabídek e-shopů. Které jsou zapojeny, zobrazena ikonka Vánočního stromečku, kde je uvedeno do jakého data objednání e-shop doručení do Vánoc garantuje.

Témata: e-shopy | Vánoce | Heureka.cz
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Kdy nakoupit na internetu nejpozději před Ježíškem?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Mayová: Británie chce vyjdenat zvláštní parnterství s EU

27.04.2017 02:11 Londýn - Británie chce v nadcházejících jednáních o podmínkách odchodu z Evropské unie docílit…

Netěší Vás stav Vašeho zahradního nábytku? Svěží vzhled mu dodá nový nátěr

27.04.2017 01:39 PR ČLÁNEK - Nátěr na zahradním nábytku je vystaven nepříznivým povětrnostním podmínkám, organickým…

Generálním ředitelem ČT bude i nadále Petr Dvořák

26.04.2017 18:55 Aktualizováno Praha - Generálním ředitelem České televize bude dalších šest let její současný šéf Petr Dvořák. Ve…

Žena do školství, muž na stavbu? Genderové rozdělení profesí má negativní…

26.04.2017 17:08 Aktualizováno Praha - Neziskové organizace ze čtyř visegrádských zemí provedly průzkum, který se zaměřil na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama