Chcete zefektivnit fungování vaší firmy?

Aby firma fungovala, je třeba, aby byla efektivní. Aby vše šlapalo v podstatě tak, jak šlapat má. Pokud i vy podnikáte a chcete se zlepšit, je možností více než dost. Společně se podíváme na několik hlavních, které vám zcela určitě pomohou v tom, jak svou firmu zlepšit v mnoha ohledech.

Přidejte svůj názor

Chcete zefektivnit fungování vaší firmy? - anotační foto

Správná komunikace se zákazníky je základ

I když si to celá řada lidí neuvědomuje, to hlavní, co je v dnešní době velmi důležité, to je správná komunikace se zákazníky. Pamatujte na to, že právě zákazník je ten, který vám nosí peníze. Je proto optimalizovat všechny komunikační procesy tak, aby byl zákazník plně spokojen. Mezi hlavní telekomunikační kanály dnes patří:

  • Email
  • Chat na webu
  • Sociální sítě

Stejně tak je ale využíván i telefon. Zatímco u výše zmíněných možností můžete práci zaměstnanců zkontrolovat velmi jednoduše, u telefonu to už tak snadné není. Proto využijte Mystery Calls. Do firmy vám zavolá vyškolená osoba, která následně poskytne report o tom, jak profesionálně se operátor choval a jaký dojem z něho mohl mít potencionální zákazník. Díky těmto informacím získáte profesionální zpětnou vazbu na naše operátory. Díky tomu i zákazníci, kteří k vám volají, budou výrazně spokojenější.

Pracujte rychle, nikoliv tvrdě

Velmi oblíbeným odvětvím byznysu je obchod a prodej. A to jak ten klasický, tak i internetový. S tím souvisí i nutnost provozu skladu. Právě ten by měl mít v první řadě systém, a to z toho důvodu, aby se zde vždy našlo to, co se hledá. Dále nezapomínejte také na to, aby bylo zboží vyskladněno co možná nejrychleji. Jak na to? Pomůže jedinečná manipulační technika. Nejenom, že není problém s převozem jakkoliv těžkého břemene, ale jde o proces, který bude mnohem rychlejší, než kdyby se používala jenom lidská síla. Navíc se samotným zaměstnancům výrazně ulehčí, což znamená, že budou schopni pracovat delší dobu na plný výkon. I toto je cesta, jak výrazně zefektivnit procesy ve vaší firmě. Zvláště, pokud jsou spojeny se skladovým hospodářstvím a tím, že prodáváte větší kusy zboží.

Důležitá je i snaha šetřit

Pokud má firma fungovat skutečně efektivně, nehraje roli jenom to, kolik vydělá. Je třeba podívat se také na to, jak velké jsou výdaje. Logicky platí, že čím jsou výdaje vyšší, tím více zůstane konkrétní firmě jako takové. Možností, jak šetřit, je hned několik. Pokud se podíváme na některé hlavní oblasti, jedná se o:

  • Úsporu na elektřině
  • Úsporu na vodě
  • Úsporu na topení

To jsou hlavní směry, kde má dnes v podstatě každá firma rezervy. Nejedná se ale o možnosti jediné. Dobré je nezapomínat ani na to, co do firmy zakoupíte. Třeba v souvislosti s vozovým parkem. Jako příklad nám poslouží špičkové pneumatiky Dunlop. Ty lze pořídit za celkem výhodnou cenu a kromě svých klasických vlastností vynikají také svou dlouhou životností. Díky tomu jste nakoupili zboží s optimálním poměrem ceny a výkonu. A takto je dobré pohlížet na každý budoucí nákup.

Kontrolujte veškeré vybavení

Firma, to nejsou jenom lidé, jelikož to jsou například i stroje, které se používají, stejně jako to mohou být i další různá zařízení. Co by mělo být vaším cílem? Udržet je v perfektním technickém stavu. Proto jsou nutné pravidelné kontroly, které odhalí případné vady. Velmi často je nutné měnit různá ložiska, nebo jiné výrazně namáhané části. Důvodem, proč vybavení pravidelně kontrolovat je to, že jednoduše přijdete na problém, který následně můžete ihned vyřešit. Pamatujte na to, že taková oprava je vždy rychlejší, stejně jako levnější, než situace, kdy případné poškození rozbije celý stroj, který tak bude muset i několik dní stát. Proto při dosažení dokonalé efektivity firmy myslete i na tento směr, kterým se pravidelně vydávejte.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Chcete zefektivnit fungování vaší firmy?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Německé firmy se obávají zhoršení ekonomických podmínek - anotační foto

Německé firmy se obávají zhoršení ekonomických podmínek

26.03.2017 18:47 Berlín - Řada německých firem se obává zhoršení ekonomických podmínek. V rozhovoru s listem…

Írán uvalil sankce na 15 amerických firem kvůli podpoře Izraele - anotační foto

Írán uvalil sankce na 15 amerických firem kvůli podpoře Izraele

26.03.2017 18:11 Aktualizováno Teherán - Írán zavedl sankce proti 15 americkým společnostem za jejich údajnou podporu Izraele a …

Finanční správa vybrala do konce března na DPH o 15 procent více - anotační foto

Finanční správa vybrala do konce března na DPH o 15 procent více

26.03.2017 15:27 Praha - Finanční správa během prvních třech měsíců letošního roku vybrala na dani z přidané hodnoty…

Tesku hrozí masivní pokuta za účetní skandál - anotační foto

Tesku hrozí masivní pokuta za účetní skandál

25.03.2017 17:08 Londýn - Největší britská maloobchodní společnost Tesco by v brzké době mohla s britským Úřadem pro…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama