Beerfest představí rekordní počet pivovarů, celkem 43

Olomouc - Rekordních 43 pivovarů z celé republiky a čtyři dny hudební produkce nejznámějších kapel z ČR a ze Slovenska se přestaví na 11. ročníku tradičního Pivního festivalu v Olomouci. Koná se na Korunní pevnůstce v centru města a začíná ve středu, uvedla mluvčí města Jana Doleželová.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Letošní Pivní festival v Olomouci přinese změnu především ve větší účasti malých a rodinných pivovarů. Pro ty z Moravy je připraven dokonce samostatný stan, kde budou moci návštěvníci porovnat značky, ke kterým se v běžných hospodách nedostanou.

„Je to nabídka pro znalce, obdivovatele, fajnšmekry a objevovatele nových pivních chutí, aby porovnali produkci malých pivovarů s těmi z velkých pivovarských skupin. Toto mohou zažít opravdu pouze na Beerfestu v Olomouci,“ řekl hlavní organizátor celé akce Pavel Spálený.

Svoji produkci na Beerfestu představí více než 43 pivovarů, což celkem znamená přes 100 značek piva. „Letos jsme také připravili pro návštěvníky možnost zakoupení pivních krýglů. Stále více totiž přijíždějí lidé z Německa, Slovenska i dalších okolních zemí a chtějí si odnést nějakou památku na tuto akci. Uvědomujeme si, že spojení piva a dobré muziky je pro návštěvníky velmi atraktivní a tím je tento festival ojedinělý v České republice,“ dodal Spáleny.

K hlavním tahákům letošního festivalu budou zcela nepochybně patřit vystoupení kapel zvučných jmen jako například No Name, Desmod Fleret, Iné Kafe, Turbo nebo zpěváka Richarda Müllera. Lákadlem se určitě stane i 1,5 hodinový koncert bratří Nedvědů nebo partičky z Londýna Hells Bells, která hraje tvorbu skupiny AC/DC. Vystoupí dvakrát a zahraje nejdříve starší a pak novější skladby AC/DC.

„Protože přibývá návštěvníků z německy mluvících zemí, zařadili jsme do programu i dvě kapely z Německa. Věříme tak, že si ve čtyřdenním hudebním programu vybere opravdu každý,“ dodal Pavel Spálený.
Výjimečnost a přínos pro zviditelnění regionu si letos uvědomilo i olomoucké hejtmanství, které poprvé v historii, v rámci projektu rozvoje turistického ruchu, přispělo na pořádání Beerfestu. Protože se akce koná v Korunní pevnůstce, celý čtyřdenní pronájem za areál putuje na její další obnovu.

Slavnostní zahájení Pivního festivalu se koná ve středu 30. května v 16:30 hodin naražením soudku pivovaru Holba Hanušovice. Brány festivalu se uzavřou v sobotu v noci po promítání kultovního filmu Pulp Fiction.

Témata: festivaly
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V bance vás odmítli a z nebankovních institucí máte obavy? Půjčte si od…

17.05.2018 19:45 PR článek - Se slovním spojením “peer-to-peer” se pravděpodobně setkal již každý z vás. Víte, ale…

Máte potomka na vysoké škole? Poraďte mu, jak ušetřit

17.05.2018 17:46 Spousta studentů si dnes vydělává peníze na brigádách nebo už pracují na částečný úvazek a…

I sebeobrana vás může dostat za mříže. Co je nutná obrana a jak poznat,…

09.05.2018 08:39 Je poměrně snadné se dostat do křížku se zákonem, pokud neznáte základní pravidla přiměřené obrany.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama