Beerfest představí rekordní počet pivovarů, celkem 43

Olomouc - Rekordních 43 pivovarů z celé republiky a čtyři dny hudební produkce nejznámějších kapel z ČR a ze Slovenska se přestaví na 11. ročníku tradičního Pivního festivalu v Olomouci. Koná se na Korunní pevnůstce v centru města a začíná ve středu, uvedla mluvčí města Jana Doleželová.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Letošní Pivní festival v Olomouci přinese změnu především ve větší účasti malých a rodinných pivovarů. Pro ty z Moravy je připraven dokonce samostatný stan, kde budou moci návštěvníci porovnat značky, ke kterým se v běžných hospodách nedostanou.

„Je to nabídka pro znalce, obdivovatele, fajnšmekry a objevovatele nových pivních chutí, aby porovnali produkci malých pivovarů s těmi z velkých pivovarských skupin. Toto mohou zažít opravdu pouze na Beerfestu v Olomouci,“ řekl hlavní organizátor celé akce Pavel Spálený.

Svoji produkci na Beerfestu představí více než 43 pivovarů, což celkem znamená přes 100 značek piva. „Letos jsme také připravili pro návštěvníky možnost zakoupení pivních krýglů. Stále více totiž přijíždějí lidé z Německa, Slovenska i dalších okolních zemí a chtějí si odnést nějakou památku na tuto akci. Uvědomujeme si, že spojení piva a dobré muziky je pro návštěvníky velmi atraktivní a tím je tento festival ojedinělý v České republice,“ dodal Spáleny.

K hlavním tahákům letošního festivalu budou zcela nepochybně patřit vystoupení kapel zvučných jmen jako například No Name, Desmod Fleret, Iné Kafe, Turbo nebo zpěváka Richarda Müllera. Lákadlem se určitě stane i 1,5 hodinový koncert bratří Nedvědů nebo partičky z Londýna Hells Bells, která hraje tvorbu skupiny AC/DC. Vystoupí dvakrát a zahraje nejdříve starší a pak novější skladby AC/DC.

„Protože přibývá návštěvníků z německy mluvících zemí, zařadili jsme do programu i dvě kapely z Německa. Věříme tak, že si ve čtyřdenním hudebním programu vybere opravdu každý,“ dodal Pavel Spálený.
Výjimečnost a přínos pro zviditelnění regionu si letos uvědomilo i olomoucké hejtmanství, které poprvé v historii, v rámci projektu rozvoje turistického ruchu, přispělo na pořádání Beerfestu. Protože se akce koná v Korunní pevnůstce, celý čtyřdenní pronájem za areál putuje na její další obnovu.

Slavnostní zahájení Pivního festivalu se koná ve středu 30. května v 16:30 hodin naražením soudku pivovaru Holba Hanušovice. Brány festivalu se uzavřou v sobotu v noci po promítání kultovního filmu Pulp Fiction.

Témata: festivaly
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Beerfest představí rekordní počet pivovarů, celkem 43

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Vítězství Le Penové a frexit? Pro Česko by to bylo zlé, obávají se…

24.04.2017 16:29 Praha - Výkonnost české ekonomiky je výrazně ovlivněna exportem, který je silně závislý na…

Do roku 2020 zůstanou veřejné finance v přebytku, slibuje vláda

24.04.2017 15:36 Praha - Do roku 2020 by měly zůstat veřejné finance v přebytku, vyplývá z rozpočtové strategie a…

Novým šéfem Budvaru se stal Petr Dvořák, značku chce víc prosadit v…

24.04.2017 15:25 Aktualizováno Praha/České Budějovice - Nový ředitel státního pivovaru Budějovický Budvar Petr Dvořák se funkce…

Ministerstvo financí neumí vést účetnictví? Chyby přesáhly 100 miliard,…

24.04.2017 15:07 Aktualizováno Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil, jak Ministerstvo financí (MF) vedlo účetnictví,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama