Japonský premiér: Krize v zemi se rychle zhoršuje

Tokio - Japonský premiér Taro Aso v pátek varoval, že stav národní ekonomiky se rychle zhoršuje. Informovala o tom agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Premiér vystoupil na tiskové konferenci věnované novým vládním ekonomickým stimulům. Ve svém vystoupení Aso zdůraznil, že prudce klesají exporty i produkce a prudce se zhoršuje i situace v oblasti pracovních míst a zaměstnanosti.

„Japonskou ekonomiku lze popsat jako ekonomiku, která se ocitla v krizi,“ prohlásil premiér. Současné výrazné zhoršování hospodářského stavu druhé největší světové ekonomiky v pátečním obchodování potvrdil i prudký propad bankovních titulů na tokijské burze.

Akcie největší japonské bankovní společnosti Mitsubishi UFJ Financial Group uzavíraly páteční obchodování se ztrátou 1 procento a druhá největší banka Mizuho Financial Group ztratila 9,6 procenta. Páteční propad bankovního sektoru odstartovala třetí největší japonská banka Sumitomo Mitsumi Financial Group (SMFG). Ta již ve čtvrtek oznámila, že očekává roční ztrátu ve výši 3,9 miliard dolarů.

Banka SMFG v reakci na finanční ztrátu ohlásila záměr vydat nové akcie v hodnotě 800 miliard jenů (8 miliard dolarů), aby zvýšila své fondy. Takeši Kunibe, ředitel společnosti Sumitomo Mitsumi, byl přitom ovšem nucen oznámit i to, že vydání nových akcií v hodnotě 8 miliard dolarů by zředilo podíl současných akcionářů o 30 procent. Následující rozladění investorů se projevilo v reakcích investorů, když akcie společnosti SMFG klesly v pátek o 13,9 procenta.

Témata: Japonsko | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA a Čína se dohodly na snížení obchodního schodku

19.05.2018 21:32 Washington/Peking - Spojené státy a Čína se dohodly na opatřeních zaměřených na výrazné snížení…

Nábytkářský řetězec IKEA vstupuje na jihoamerický trh

18.05.2018 20:12 Stockholm - Největší nábytkářský řetězec na světě IKEA vstupuje na jihoamerický trh. Uzavřel…

Tkáč: J&T je připravena přijmout platbu CITIC a vrátit CEFC

18.05.2018 12:07 Aktualizováno Praha - Skupina J&T je připravena ihned přijmout od CITIC Group platbu za dluh CEFC Europe u česko…

Celní válka odvrácena? Čína nabízí Trumpovi balíček ke zlepšení obchodní…

18.05.2018 11:03 Aktualizováno Washington/Peking - Čína nabízí americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi balík opatření, který má…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama