Vláda tlačí GM k bankrotu, akcionáři nesouhlasí

New York - Podle listu New York Times počítá americké ministerstvo financí s bankrotem automobilky General Motors do 1. června a vytvořením nové firmy, která koupí "dobrý" majetek General Motors. Agentura Reuters však v pondělí uvedla, že akcionáři společnosti hledají právní možnosti, jak bankrotu zabránit.

Přidejte svůj názor

371

Chystaný plán rozdělit společnost General Motors (GM) na špatnou část pro ztrátové divize a na zdravou, znepokojuje akcionáře společnosti GM. Jak uvádí Wall Street Journal, akcionáři se zejména bojí, že podobný proces je bude nutit definitivně přijmout ztrátu z jejich investice. Podle informací deníku Wall Street Journal vytvořili akcionáři ad hoc výbor, který již své obavy prezentoval Obamově administrativě.

General Motors již od vlády obdržela půjčky v hodnotě 13,4 miliardy dolarů (téměř 270 miliard korun) a nyní žádá dalších 16,6 miliardy. Poradní skupina prezidenta Baracka Obamy, která dohlíží na pomoc automobilkám, podmínila další dotace snížením firemních nákladů a dluhů.

Akcie General Motors po zveřejnění zprávy oslabily o 17 procent. Jak uvedla agentura Reuters s odvoláním na blízký zdroj, GM se již "intenzivně" a "usilovně" připravuje na případné vyhlášení bankrotu. Jak řekl analytik společnosti JPMorgan Himanshu Patel, akcionáři GM a odbory jen těžko spolknou hluboké změny v rozvaze, které ministerstvo financí po GM požaduje, což "by nahrávalo spíše bankrotovému scénáři".

Témata: General Motors
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA a Čína se dohodly na snížení obchodního schodku

19.05.2018 21:32 Washington/Peking - Spojené státy a Čína se dohodly na opatřeních zaměřených na výrazné snížení…

Nábytkářský řetězec IKEA vstupuje na jihoamerický trh

18.05.2018 20:12 Stockholm - Největší nábytkářský řetězec na světě IKEA vstupuje na jihoamerický trh. Uzavřel…

Tkáč: J&T je připravena přijmout platbu CITIC a vrátit CEFC

18.05.2018 12:07 Aktualizováno Praha - Skupina J&T je připravena ihned přijmout od CITIC Group platbu za dluh CEFC Europe u česko…

Celní válka odvrácena? Čína nabízí Trumpovi balíček ke zlepšení obchodní…

18.05.2018 11:03 Aktualizováno Washington/Peking - Čína nabízí americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi balík opatření, který má…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama