Japonské automobilky hledají pomoc u státu

Už před časem se objevily informace, podle kterých japonská Toyota zvažuje žádost o státní úvěr. Nyní o stejném kroku přemýšlí i Honda, Mazda a Nissan.

Přidejte svůj názor

Toyota se sice vloni vyšvihla na první místo v prodeji osobních aut, přesto poprvé po 59 letech zakončila hospodaření v červených číslech. Sama automobilka předběžně očekává ztrátu ve výši 3,6 miliardy dolarů. Proto její management požádal o finanční pomoc japonskou vládu. Ta by měla mít formu státního úvěru v hodnotě 200 miliard jenů, tedy asi 2 miliardy dolarů.

Nyní se na veřejnost dostaly zprávy, podle kterých o státní pomoc možná požádají i automobilky Honda, Mazda a Nissan. Zatím se tak ale nestalo. Důvodem je hlavně zpřísnění úvěrových podmínek na celém světě, kvůli čemuž hledají výrobci finanční záchranu u domácí vlády.

V porovnání s americkými značkami jsou ty japonské v relativně dobré finanční situaci a jejich výsledky hospodaření nevypadají zdaleka tak hrozivě. Honda dokonce ve fiskálním roce, který končí 31. března, očekává zisk.

Více o autech na www.autoroad.cz

Témata: Japonsko | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA a Čína se dohodly na snížení obchodního schodku

19.05.2018 21:32 Washington/Peking - Spojené státy a Čína se dohodly na opatřeních zaměřených na výrazné snížení…

Nábytkářský řetězec IKEA vstupuje na jihoamerický trh

18.05.2018 20:12 Stockholm - Největší nábytkářský řetězec na světě IKEA vstupuje na jihoamerický trh. Uzavřel…

Tkáč: J&T je připravena přijmout platbu CITIC a vrátit CEFC

18.05.2018 12:07 Aktualizováno Praha - Skupina J&T je připravena ihned přijmout od CITIC Group platbu za dluh CEFC Europe u česko…

Celní válka odvrácena? Čína nabízí Trumpovi balíček ke zlepšení obchodní…

18.05.2018 11:03 Aktualizováno Washington/Peking - Čína nabízí americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi balík opatření, který má…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama