EIA: Zotavení ekonomiky bude trvat déle

New York - Americký federální Úřad pro energetické informace (EIA) v úterý varoval, že zotavení americké ekonomiky bude trvat déle, než se původně předpokládalo. Informovala o tom agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Podle EIA by se zotavení ekonomiky mělo zdržet alespoň o tři měsíce a mělo by začít až v říjnu 2009. EIA tak opravil předpoklady, které vyslovil ve své vlastní březnové prognóze, kdy začátek zotavení stanovil na červenec 2009. Podle nových prognóz EIA bude pokles hrubého domácího produktu (HDP) USA pokračovat až do třetího kvartálu a teprve v říjnu 2009 dojde meziměsíčnímu zvýšení HDP.

Ještě dlouhodobější má být pokles nezaměstnanosti, kde by se měla situace zvrátit až v dubnu 2010. Podle amerického ministerstva práce by měla americká ekonomika do té doby přijít o dalších více než 2 milióny pracovních míst. Také zde EIA předpokládal, že pokrok bude alespoň o tři měsíce rychlejší, když podle jeho březnových prognóz mělo začít snižování nezaměstnanosti již v lednu 2010.

Předseda americké centrální banky (Fed) Ben Bernanke má v úterý ve večerních hodinách vystoupit s projevem, v němž se má zabývat současným stavem americké ekonomiky. Bernanke navzdory některým nejnovějším údajům, mezi nimiž jsou i údaje o posledním pesimistickém vývoji tržeb a producentským cen, zastává stanovisko, že propad ekonomiky USA by se již brzy mohl začít zmírňovat. Bernanke své úvahy opírá o příznivější tendence ve vývoji bydlení a spotřebitelských výdajů.

Témata: Ekonomika | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ekonomika KLDR loni rostla nejrychleji za 17 let, obyvatelé přesto živoří

21.07.2017 12:48 Soul - Navzdory mezinárodním sankcím ekonomika Severní Koreje roste. HDP totalitní a izolované země…

Washington dal Exxonu pokutu kvůli porušení protiruských sankcí

20.07.2017 21:51 Aktualizováno Washington - Ministerstvo financí Spojených států postihlo největší americkou ropnou společnost…

Ekonomické rozhovory mezi USA s Čínou nedopadly dobře, tiskovka zrušena

20.07.2017 10:19 Washington - Ve středu se uskutečnilo jednání o zmírnění deficitu Spojených států v obchodování s…

PIN se stává minulostí. Nahradí ho revoluční ověřovací metody

20.07.2017 08:53 Dny PINů jsou sečteny. Od bankomatů, přes online nakupování až po restaurace zřejmě brzy budou lidé…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama