EIA: Zotavení ekonomiky bude trvat déle

New York - Americký federální Úřad pro energetické informace (EIA) v úterý varoval, že zotavení americké ekonomiky bude trvat déle, než se původně předpokládalo. Informovala o tom agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Podle EIA by se zotavení ekonomiky mělo zdržet alespoň o tři měsíce a mělo by začít až v říjnu 2009. EIA tak opravil předpoklady, které vyslovil ve své vlastní březnové prognóze, kdy začátek zotavení stanovil na červenec 2009. Podle nových prognóz EIA bude pokles hrubého domácího produktu (HDP) USA pokračovat až do třetího kvartálu a teprve v říjnu 2009 dojde meziměsíčnímu zvýšení HDP.

Ještě dlouhodobější má být pokles nezaměstnanosti, kde by se měla situace zvrátit až v dubnu 2010. Podle amerického ministerstva práce by měla americká ekonomika do té doby přijít o dalších více než 2 milióny pracovních míst. Také zde EIA předpokládal, že pokrok bude alespoň o tři měsíce rychlejší, když podle jeho březnových prognóz mělo začít snižování nezaměstnanosti již v lednu 2010.

Předseda americké centrální banky (Fed) Ben Bernanke má v úterý ve večerních hodinách vystoupit s projevem, v němž se má zabývat současným stavem americké ekonomiky. Bernanke navzdory některým nejnovějším údajům, mezi nimiž jsou i údaje o posledním pesimistickém vývoji tržeb a producentským cen, zastává stanovisko, že propad ekonomiky USA by se již brzy mohl začít zmírňovat. Bernanke své úvahy opírá o příznivější tendence ve vývoji bydlení a spotřebitelských výdajů.

Témata: Ekonomika | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Celosvětový růst akvizic a fúzí roste: Je to dobré znamení?

22.05.2018 19:55 Londýn - Globální hodnota fúzí a akvizic se od začátku letošního roku dostala na rekordní dva…

Rusko a Japonsko hrozí odvetou za americká cla, šlo by o miliardu dolarů

22.05.2018 13:56 Ženeva - Rusko a Japonsko varovaly, že by mohly vůči Spojeným státům uvalit obchodní sankce v…

Čína sníží cla na dovoz automobilů na 15 procent

22.05.2018 12:16 Aktualizováno Peking - Čína od 1. července sníží cla na dovoz většiny automobilů na 15 procent ze současných 25…

Hudební gigant Sony se rozrůstá: Získá kontrolu nad vydavatelstvím EMI

22.05.2018 11:09 Aktualizováno Tokio - Japonský technologický a zábavní gigant Sony se dohodl na koupi kontrolního podílu v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama