Pokles americké ekonomiky se zpomaluje

Washington - Béžová kniha amerického Fedu ve svém nejnovějším středečním vydání konstatuje, že pokles americké ekonomiky se začíná zpomalovat. Informovala o tom agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Takzvanou Béžovou knihu sestavuje americká centrální banka (Fed) na základě souboru ekonomických informací, které ve svém souhrnu podávají obraz vývoje v nejrůznějších oblastech Spojených států. Podle nejnovějšího středečního vydání knihy pokračoval hospodářský pokles i během března a v první části dubna, nicméně rychlost poklesu se údajně snižuje. Navíc se objevují i jednotlivé příznaky, z nichž je možné usuzovat, že by současná recese mohla směřovat ke svému závěru.

„Pět z 12 oblastí zaznamenalo zmírnění tempa poklesu a některé vykazují známky toho, že aktivita se v některých sektorech stabilizuje na nižší úrovni,“ uvádí se v Béžové knize sestavené na základě zpráv shromážděných ve 12 regionálních bankách.

O stabilizaci se výslovně hovoří i v informaci o stavu trhu s bydlením. „Trh s bydlením zůstává celkově v poklesu, existují však některé příznaky, že podmínky se snad již stabilizují,“ uvádí se knize.

Americká centrální banka snížila v souboji s recesí své úrokové sazby do extrémně nízkého rozmezí 0 až 0,25 procenta, předseda Fedu Ben Bernanke však již v úterý oznámil, že některé předběžné signály již naznačují postupné zpomalování hospodářského poklesu.

Ani tyto příznaky však nemohou zakrýt celkový ponurý obraz, v němž je i Béžová kniha nucena konstatovat, že dlouhá recese již připravila americkou ekonomiku o miliony pracovních míst a v březnu vyvrcholila i rekordní mírou nezaměstnanosti na úrovni 8,5 procenta.

Témata: Ekonomika | USA
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pomsta aerolinek: Americká Delta nakoupí airbusy, Boeing ostrouhal

14.12.2017 16:46 New York - Americká společnost Delta Air Lines koupí 100 letadel A321 od evropského výrobce Airbusu…

Revoluce v mediálním světě: Walt Disney koupí většinu 21st Century Fox

14.12.2017 14:38 Los Angeles - Zábavní gigant Walt Disney koupí většinu aktivit společnosti 21st Century Fox za 52,4…

Cena bitcoinu strmě roste. Jižní Korea zvažuje zdanění kryptoměn

13.12.2017 13:43 Soul - Jižní Korea zvažuje, že zdaní kapitálové zisky z obchodování s digitálními měnami jako je…

Google expanduje: V Číně vznikne centrum pro výzkum umělé inteligence

13.12.2017 11:17 Peking - Americký internetový gigant Google otevře v Číně výzkumné centrum umělé inteligence. Chce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama