Pokles americké ekonomiky se zpomaluje

Washington - Béžová kniha amerického Fedu ve svém nejnovějším středečním vydání konstatuje, že pokles americké ekonomiky se začíná zpomalovat. Informovala o tom agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Takzvanou Béžovou knihu sestavuje americká centrální banka (Fed) na základě souboru ekonomických informací, které ve svém souhrnu podávají obraz vývoje v nejrůznějších oblastech Spojených států. Podle nejnovějšího středečního vydání knihy pokračoval hospodářský pokles i během března a v první části dubna, nicméně rychlost poklesu se údajně snižuje. Navíc se objevují i jednotlivé příznaky, z nichž je možné usuzovat, že by současná recese mohla směřovat ke svému závěru.

„Pět z 12 oblastí zaznamenalo zmírnění tempa poklesu a některé vykazují známky toho, že aktivita se v některých sektorech stabilizuje na nižší úrovni,“ uvádí se v Béžové knize sestavené na základě zpráv shromážděných ve 12 regionálních bankách.

O stabilizaci se výslovně hovoří i v informaci o stavu trhu s bydlením. „Trh s bydlením zůstává celkově v poklesu, existují však některé příznaky, že podmínky se snad již stabilizují,“ uvádí se knize.

Americká centrální banka snížila v souboji s recesí své úrokové sazby do extrémně nízkého rozmezí 0 až 0,25 procenta, předseda Fedu Ben Bernanke však již v úterý oznámil, že některé předběžné signály již naznačují postupné zpomalování hospodářského poklesu.

Ani tyto příznaky však nemohou zakrýt celkový ponurý obraz, v němž je i Béžová kniha nucena konstatovat, že dlouhá recese již připravila americkou ekonomiku o miliony pracovních míst a v březnu vyvrcholila i rekordní mírou nezaměstnanosti na úrovni 8,5 procenta.

Témata: Ekonomika | USA
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump: Foxconn postaví v USA továrnu za deset miliard dolarů

27.07.2017 03:06 Washington - Tchajwanská společnost Foxconn, největší smluvní výrobce elektroniky na světě, postaví…

Tučná pokuta pro společnost Apple? Může za to patentový spor

26.07.2017 19:05 Washington - Soud ve Spojených státech nařídil společnosti Apple, aby v důsledku patentového sporu…

Kaspersky Lab nabízí antivirový program zdarma

26.07.2017 10:13 Moskva - Ruská softwarová společnost Kaspersky Lab uvádí na trh verzi antivirového programu, kterou…

Poslanci USA schválili nové sankce proti Rusku, Íránu a KLDR. Trump proti…

26.07.2017 04:48 Aktualizováno Washington - Americká Sněmovna reprezentantů dnes schválila nové sankce vůči Rusku, Íránu a Severní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama