Čínský průmysl se vzchopil, poprvé za devět měsíců

Peking - Čínský index nákupních manažerů (PMI) v průmyslu v dubnu překonal 50bodovou hranici. Informovala o tom v pondělí agentura Bloomberg.

Přidejte svůj názor

Čínský index nákupních manažerů v průmyslu sestavený hongkongskou společností CLSA vzrostl v dubnu na úrověň 50,1 bodu, v březnu přitom dosáhnul jen na 44,8 bodu. Důvodem růstu indexu přes 50bodovou hranici, která určuje růst od poklesu daného odvětví, je pozitivní vliv vládního stimulačního plánu v objemu 586 miliard dolarů.

V rámci jednotlivých subindexů vzrostl index výroby na 51,3 bodu, index nových objednávek na 50,9 bodu a index zaměstnanosti na 50,9 bodu.

Čínská ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostla o 6,1 procenta, podle vládní agentury by růst ve druhém čtvrtletí mohl dosáhnout sedmi procent. Bankovní skupina Goldman Sachs v minulém měsíci vzestupně revidovala výhled čínského růstu v letošním roce ze šesti procent na 8,3 procenta.

Hlavní čínský akciový index Shanghai Composite na obrodu v průmyslu reagoval růstem o 3,3 procenta, celkem během letošního roku vzrostl již o 41 procent.

Témata: Průmysl
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

MMF zhoršil výhled růstu pro USA, zlepšil prognózu pro eurozónu

24.07.2017 14:12 Aktualizováno Kuala Lumpur - Mezinárodní měnový fond (MMF) v dnešní aktualizaci Světového ekonomického výhledu…

Kyrgyzský prezident hájil firmu Liglass: Češi umlčí to štěkání

24.07.2017 08:57 Biškek - Za české investory ze společnosti Liglass Trading, která má v Kyrgyzstánu dostavět kaskádu…

Ekonomika KLDR loni rostla nejrychleji za 17 let, obyvatelé přesto živoří

21.07.2017 12:48 Soul - Navzdory mezinárodním sankcím ekonomika Severní Koreje roste. HDP totalitní a izolované země…

Washington dal Exxonu pokutu kvůli porušení protiruských sankcí

20.07.2017 21:51 Aktualizováno Washington - Ministerstvo financí Spojených států postihlo největší americkou ropnou společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama